Reklama

Reklama

Nabór 2021 do szkół podstawowych w Łodzi. Testy sprawnościowe dla kandydatów do klas sportowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nabór 2021 do szkół podstawowych w Łodzi. Testy sprawnościowe dla kandydatów do klas sportowych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pływanie, łyżwiarstwo figurowe, gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa - w łódzkich podstawówkach w nowym roku szkolnym działać będą klasy sportowe o takich profilach. Rekrutacja do szkół podstawowych ruszy 4 maja. Testy sprawnościowe zaplanowano w dniach 21-24 maja.

Reklama

Nabór 2021 do klas sportowych w łódzkich podstawówkach

Od nowego roku szkolnego w podstawówkach, dla których organem prowadzącym jest Urząd Miasta Łodzi planowane jest uruchomienie następujących klas: o profilu pływanie w Szkole Podstawowej nr 173 w Łodzi, Szkole Podstawowej nr 190 i Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Łodzi, łyżwiarstwo figurowe w Szkole Podstawowej nr 46 w Łodzi, gimnastyka artystyczna w Szkole Podstawowej nr 41 oraz gimnastyka sportowa w Szkole Podstawowej nr 7 w Łodzi. Wszystkie od poziomu klasy pierwszej szkoły podstawowej.

!reklama!

- W sierpniu ubiegłego roku został powołany zespół, który miał wypracować rekomendacje dotyczące funkcjonowania klas sportowych oraz wyjaśnić wszystkie wątpliwości dotyczące tej formy kształcenia - mówi Eryk Rawicki, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. - Do udziału w spotkaniach zaprosiliśmy dyrektorów szkół, w których obecnie są klasy sportowe, ale także przedstawicieli klubów sportowych, również piłkarskich. Kluczową rekomendacją zespołu jest dalsze funkcjonowanie klas sportowych z opcją powiększania dyscyplin, w jakich odbywa się kształcenie. Zależy nam, aby nauka w klasie sportowej była dla młodego człowieka pierwszym krokiem na drodze do sportowej kariery.

czytaj także: Nowe ceny migawek w Łodzi. Od podwyżek uratuje nas tylko Karta Łodzianina

47 oddziałów o profilu sportowym w szkołach podstawowych w Łodzi

Od klasy 4 w Szkole Podstawowej nr 55 w Łodzi będzie nabór do oddziału o profilu lekkoatletyka; od klasy 6 w Szkole Podstawowej nr 38 o profilu koszykówka oraz od klasy 7 w Szkole Podstawowej 56 w Łodzi o profilu siatkówka. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 51 – rugby.

- Liczba oddziałów o profilu sportowym w nowym roku szkolnym będzie identyczna jak obecnie czyli 47, a od klas 1 planujemy uruchomienie 6 oddziałów - mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Nie wiem, w jakiej sytuacji epidemicznej będziemy w maju, dlatego jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółowych zasadach przeprowadzania testów sprawnościowych także w kontekście reżimu sanitarnego.

Decydującym kryterium będzie wynik testu sprawnościowego. Kandydaci do klas 1, którym się nie powiedzie mają zapewnione miejsce w szkole rejonowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy