Reklama

Reklama

Najgorsze skrzyżowanie w Łodzi doczeka się remontu. Choć na razie tylko kosmetycznego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Najgorsze skrzyżowanie w Łodzi doczeka się remontu. Choć na razie tylko kosmetycznego - Zdjęcie główne

Już w marcu 2021 roku dojdzie do remontu torowiska na skrzyżowaniu Kilińskiego / Przybyszewskiego (fot. ZDiT)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Znane i bardzo nielubiane przez kierowców i motorniczych skrzyżowanie ulic Przybyszewskiego i Kilińskiego w Łodzi w końcu doczeka się remontu. Choć kompleksowa przebudowa tego skrzyżowania będzie miała miejsce w 2022 roku, to pierwsze prace trzeba wykonać już teraz.

Reklama

Dlaczego już w marcu dojdzie do remontu torowiska na skrzyżowaniu Kilińskiego / Przybyszewskiego?

Chociaż kompleksowa przebudowa skrzyżowania ulic Kilińskiego i Przybyszewskiego rozpocznie się w 2022 roku, to stan torowiska na przecięciu tych dwóch ulic jest na tyle niepokojący, że wymaga zdecydowanej reakcji tu i teraz.

Dlatego też jeszcze w marcu dojdzie do kosmetycznych zmian, które jednak mocno utrudnią życie mieszkańcom Górnej i Widzewa, którzy przez skrzyżowanie ulic Kilińskiego i Przybyszewskiego przejeżdżają niemal codziennie. Remont jest jednak niezbędny, by tramwaje mogły kursować do czasu przyszłorocznej przebudowy.

Skrzyżowanie Kilińskiego / Przybyszewskiego zostało zaplanowane do przebudowy w ramach dużego unijnego projektu w którym zmieni się również cała ul. Przybyszewskiego od placu Reymonta do Rydza-Śmigłego. 

Tak duże inwestycje wymagają wielu przygotowań zanim wkroczą w fazę realizacji, która zaplanowana jest na przyszły rok. 

- To relatywnie krótki czas, ale bardzo długi jeśli chodzi o codzienne podróże. Dlatego aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom i zapewnić kursowanie tramwajów do czasu kompleksowej przebudowy w marcu zaplanowaliśmy krótki, doraźny remont torowiska, po którym nadal będą mogły kursować tramwaje po ul. Przybyszewskiego - tłumaczą przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi. 

Trwają przygotowania, a fizycznie prace rozpoczną się w drugiej połowie miesiąca. Zmiany w komunikacji miejskiej podzielone będą na trzy etapy, o których PISALIŚMY TUTAJ [KLIKNIJ].

Polecamy: Tomasz Salski, prezes ŁKS-u, o wyproszeniu pracownika Widzewa z meczu derbowego: „Przeszłości nie można wymazać” [wideo]

Łódź czeka remont jednej z najważniejszych ulic. Jakie zmiany przejdzie ul. Przybyszewskiego?

Łódź czeka kolejna ogromna inwestycja drogowa. Zmodernizowane zostaną 3 kilometry ulicy Przybyszewskiego. 

Wyremontowane zostaną także chodniki, oświetlenie uliczne, a wzdłuż inwestycji pojawi się dodatkowa zieleń.

- Oddanie podzielone jest na trzy odcinki, ale termin ich zakończenia jest taki sam, czyli połowa 2023 roku. Do tego czasu od rozpoczęcia prac proszę wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość. Remont tak ważnej trasy w mieście spowoduje sporo utrudnień w ruchu. Ale inaczej się nie da, jeśli chcemy w Łodzi transportu na miarę XXI wieku. A chcemy i jesteśmy zdeterminowani to zrobić - powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Polecamy: W Łodzi wybrano najpiękniejszą Polkę! Gala Miss Polonia 2020 w Teatrze Wielkim w Łodzi [zdjęcia]

Jak będzie wyglądał harmonogram kolejnych etapów remontu ulicy Przybyszewskiego w Łodzi? 

Prace budowlane zaczną się już w tym roku od wyburzenia północnej estakady wiaduktów, prowadzących z Widzewa do centrum Łodzi. Po wybudowaniu zupełnie nowego obiektu rozebrane zostaną wiadukty: tramwajowy i południowy. Ta część inwestycji połączona jest z budową nowego węzła przesiadkowego na ulicy Lodowej. Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi ze względu na dużą liczbę pytań wydłużył termin składania ofert do połowy marca.

Drugim zadaniem remontu ulicy Przybyszewskiego będzie jej modernizacja na odcinku od placu Reymonta do ulicy Kilińskiego. Prace będą prowadzone kompleksowo, dlatego Łódzka Spółka Infrastrukturalna wyremontuje również wodociąg.

Zadaniem nr 3 tej ogromnej inwestycji, jest remont skrzyżowania ulicy Przybyszewskiego z ulicą Kilińskiego i modernizacja odcinka, prowadzącego aż do alei Rydza-Śmigłego. Obecnie trwa projektowanie tej części inwestycji. Kiedy projektant dostarczy komplet dokumentów ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę. Zakładany termin rozpoczęcia prac, to także połowa przyszłego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy