reklama
reklama

Najpierw ul. Piotrkowska, potem cała Łódź ma być eko

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Najpierw ul. Piotrkowska, potem cała Łódź ma być eko - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Piotrkowska ma być pierwszą ulicą w Łodzi, na której znajdą się kosze na segregowanie śmieci. To początek wdrażania dużego programu proekologicznego w mieście.
reklama

Jak zapowiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, wdrożenie nowego programu proekologicznego w mieście będzie miało początek na ulicy Piotrkowskiej.

- Wszyscy wiemy, że ulica Piotrkowska to nasza wizytówka i duma. Od lat konsekwentnie przywracamy jej świetność: wykonaliśmy jej gruntowny remont
i animujemy na niej życie kulturalne. Ulica Piotrkowska może być nie tylko wizytówką miasta, ale także jego ekologicznej przemiany - podkreśliła prezydent Łodzi.

Program proekologiczny zakłada segregowanie śmieci w przestrzeniach publicznych. Pierwszych miejskich tzw. koszy selektywnych mieszkańcy Łodzi mogą się spodziewać na ulicy Piotrkowskiej od przyszłego roku. Odpady będą dzielone na papier, plastik, szkło, bio oraz mieszane.  

Nie tylko Piotrkowska

Zastąpienie dotychczasowych koszy na eko, ma się rozpocząć od głównej ulicy Łodzi, ale zmiany obejmą z czasem również pozostałe części miasta. Chodzi o to, by jak największa ilość odpadów była segregowana i następnie poddawana recyklingowi.

Również łódzcy przedsiębiorcy są zachęcani do włączenia się w miejski program proekologiczny. Pierwsze lokale gastronomiczne już zrezygnowały z plastikowych opakowań na wynos czy tradycyjnych słomek, zamieniając je na biodegradowalne.

- Będziemy też zachęcać przedsiębiorców do rezygnacji z jednorazowych, plastikowych opakowań i innych przedmiotów wykorzystywanych w gastronomii, handlu i usługach. Pierwsze lokale zrezygnowały z plastikowych opakowań na wynos i plastikowych słomek w zamian oferując klientom biodegradowalne. My zamierzamy zachęcać i wspierać przedsiębiorców we wprowadzaniu pierwszych i kolejnych rozwiązań proekologicznych - potwierdził Piotr Kurzawa z ŁCW.

Eko się opłaci?

Bycie eko wyjdzie na dobre nie tylko dla środowiska, ale powinno się zwyczajnie opłacać łódzkim przedsiębiorcom. Miasto obiecuje, że firmy wprowadzające eko-rozwiązania, mogą liczyć na wsparcie wizerunkowe i promocyjne. Poza kanałami w mediach społecznościowych, zostaną przygotowane specjalne oznaczenia i mapy eko-miejsc.  

Łódzki magistrat nie zapomniał o sobie w działaniach pro-eko. Zarówno Urząd Miasta, jak również instytucje oraz spółki podległe Miastu, będą wprowadzały zmiany zakładające, m.in. zastąpienie jednorazowych opakowań plastikowych, szklanymi. Pierwsze instytucje już stosują rozwiązania proekologiczne, m.in. eliminując naczynia jednorazowe czy odstępując od zakupu wody w plastikowych butelkach.

Źródło: UMŁ

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama