Reklama

Reklama

Nareszcie! Otwarto remontowaną od 2 lat jezdnię na al. Śmigłego-Rydza. Od dziś kolejne utrudnienia [ZDJĘCIA | WIDEO]

Opublikowano: ndz, 12 lip 2020 02:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zarząd Inwestycji Miejskich wymalował pasy i zamontował znaki, tak abyśmy mogli od wczoraj korzystać z nowej zachodniej nitki alei Śmigłego-Rydza. Od dziś rozpoczynają się prace przy drugiej jezdni.

- Przed nami kamień milowy na przebudowie al. Śmigłego-Rydza. W niedzielę 12 lipca otwieramy do ruchu zachodnią nitkę alei – mówiła Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

 !reklama!

W sobotni wieczór rozpoczęło się wprowadzanie nowej organizacji ruchu na al. Śmigłego-Rydza i skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego i ul. Przybyszewskiego.

W kierunku ul. Przybyszewskiego do dyspozycji mamy jeden pas ruchu. W stronę al. Piłsudskiego dostępny jest jeden pas ruchu i buspas. Za wiaduktem, przed skrzyżowaniem „Marszałków”, można przejeżdżać na wschodnią jezdnię, aby dostępne był wszystkie kierunki ruchu na skrzyżowaniu.

Jadąc Kopcińskiego od północy dostępny jest pas do skrętu w prawo, będący również buspasem, oraz dwa pasy do jazdy na wprost i dwa lewoskręty na Widzew. Po przejechaniu skrzyżowania, stopniowo ruch zostaje zawężony do jednego pasa. Skrzyżowania Śmigłego-Rydza / Tymienieckiego i Śmigłego-Rydza / Milionowa dostępne są tylko od strony centrum. Można korzystać z nich tyko na prawoskrętach.

Ulica Milionowa jest ślepa od strony Widzewa. Aby umożliwić dojazd do ul. Milionowej, na skrzyżowaniu Przybyszewskiego / Tatrzańska pojawił się lewoskręt ze wschodu na północ, natomiast pas do skrętu w prawo również jest pasem do jazdy na wprost po ul. Przybyszewskiego. Zmieniła się trasa linii 55 i N8, które na Janów i Dąbrowę pojadą przez Milionową i Śmigłego-Rydza. W drugą stronę trasa pozostaje bez zmian przez Przybyszewskiego i Przędzalnianą.

- Razem z otwarciem zachodniej jezdni, rozpoczną się prace przy drugim etapie przebudowy. W poniedziałek prace geodezyjne, a od wtorku planujemy frezowanie nawierzchni na wschodniej jezdni – wyjaśniał Rafał Szala, kierownik budowy.

Przebudowa al. Śmigłego-Rydza to cześć transportowego projektu mającego na celu poprawę jakości i dostępności transportu zbiorowego. Na Śmigłego-Rydza przez nowy wiadukt i przebudowę torowiska, zniwelowane zostaną bariery architektoniczne, a autobusy i tramwaje pojadą wspólnym pasem. Przystanki zlokalizowane będą w poziomie zero pod wiaduktami. Nie trzeba będzie chodzić po schodach.

Prace potrwają do końca 2021 r.

Źródło: ZIM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.