reklama
reklama

Nauka - to proste! Wykłady w EC1 przybliżą skomplikowany świat naukowych odkryć

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nauka - to proste! Wykłady w EC1 przybliżą skomplikowany świat naukowych odkryć  - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźW najbliższy weekend, 29-30 listopada w EC1 odbędą się kolejne wykłady otwarte w ramach pilotażu programu rezydencji naukowo-artystycznej ART + DESIGN + SCIENCE, realizowanego przez Science Now wraz z partnerami. Wydarzenie przybliża świat nauki, czyniąc go bardziej dostępnym dla laików. 
reklama

Nauka pędzi naprzód. Niewielu jest takich, którzy dotrzymują jej tempa. Z kolei coraz więcej jest tych, na których odkrycia naukowe wywierają przemożny wpływ. Jak nadążyć za postępem naukowym? Można czytać wiele książek, subskrybować kanały popularnonaukowe w Internecie albo skorzystać z okazji, kiedy to naukowcy “wychodzą do ludzi”. W najbliższy weekend W EC1 będzie taka możliwość.

W dniach 29-30 listopada w EC1 odbędą się wykłady otwarte przybliżające najnowsze osiągnięcia naukowe oraz odkrycia z zakresu odkrywania kosmosu. O swoich doświadczeniach z realizowania projektów edukacyjnych i popularnonaukowych w obszarze astronomii i eksploracji kosmosu opowiedzą goście z Europejskiej Agencji Kosmicznej, Międzynarodowej Unii Astronomicznej oraz Uniwersytetu w Lejdzie.

Gospodarzem wydarzenia i partnerem programu jest EC1 Centrum Nauki i Techniki w Łodzi.

reklama

29.11.2019, 17:30

Inspiration and impact through science communication / Pedro Russo

dr Pedro Russo - prof. Uniwersytetu w Lejdzie specjalizujący się w obszarze komunikacji naukowej, edukacji i astronomii. Ukończył fizykę, astronomię oraz geofizykę na Uniwersytecie w Porto, a następnie pracował naukowo w Instytucie Badań Układu Słonecznego Maxa Plancka w Niemczech. Współpracuje z takimi organizacjami jak Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) czy Międzynarodowa Federacja Astronautyczna. Był światowym koordynatorem IYA2009 oraz programu edukacyjnego Universe Awareness. Redaktor naczelny czasopisma Communicating Astronomy with the Public (CAP).

*Język wykładu - angielski.

Wstęp wolny

30.11.2019, 13:30

What does it mean to be a rocket scientist / Michele Armano

reklama

dr Michele Armano - wykładowca mechaniki orbitalnej, teorii sterowania oraz operacji kosmicznych na Uniwersytecie w Trydencie. Specjalista w dziedzinie teorii względności, kwantowej teorii pola i kosmologii teoretycznej. Od 2007 roku pracował jako specjalista ds. operacji i kalibracji, a także jako analityk danych misji LISA Pathfinder, która umożliwiła m.in. obserwowanie fal grawitacyjnych. Z końcem 2017 roku rozpoczął pracę nad projektem misji Atomic Clock Ensemble in Space (ACES). Członek Naukowego Komitetu Organizacyjnego Galileo / GNSS Scientific Colloquium.

*Język wykładu - angielski.

Wstęp na wykład jest bezpłatny z biletem do EC1.

Wykłady odbędą się w Audytorium Centrum Nauki i Techniki EC1.

Źródło: Mat. prasowe

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama