Reklama

Reklama

Nie daj nabić się w butelkę podczas wakacji. Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie daj nabić się w butelkę podczas wakacji. Sprawdź, na co zwrócić uwagę. - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na co zwracać uwagę, a czego uniknąć wybierając miejsce na urlop oraz organizując letni wypoczynek? Jak zareagować kiedy pojawią się rozbieżności między ofertą wakacyjną, a rzeczywistością? Jeśli nie wiesz, Miejski Rzecznik Konsumentów przychodzi z pomocą.

Reklama

Pewnie wielu z nas ma złe doświadczenia z wakacji. A to 3-gwiazdkowy hotel okazał się nie mieć żadnej "gwiazdki", a to oferta wycieczki na Sycylię i Maltę nie uwzględniała dodatkowych kosztów. Na półmetku wakacji apeluję do łodzian, by w razie takich sytuacji reklamować wycieczki. A jak ktoś nie wie, w jaki sposób, to polecam wizytę u Miejskiego Rzecznika Konsumentów - powiedział wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.


Od początku roku udzieliliśmy 120 porad ustnych i telefonicznych z zakresu usług turystycznych. Wpłynęło do nas także 58 pisemnych wniosków o podjęcie interwencji u przedsiębiorcy w takich sprawach. Skargi dotyczą przede wszystkim niezgodności usług z ofertą, nienależytej jakości świadczonych usług, niedogodności związanych z przejazdem - powiedziała Anna Młostoń-Olszewski, Miejski Rzecznik Konsumentów.


W przypadku wpłynięcia wniosku, biura podróży zobowiązane są udzielać rzecznikowi odpowiedzi na jego wystąpienia. Jeśli interwencja nie przyniesie zamierzonych dla konsumenta skutków, konieczne jest skierowanie sprawy do sądu. Skargi na usługi turystyczne można składać jednak nie tylko do Miejskiego Rzecznika Konsumentów, ale także innych instytucji zajmujących się pomocą w polubownym rozwiązywaniu sporów np. Inspekcji Handlowej. W przypadku skarg wyłącznie z zakresu transportu lotniczego właściwym adresatem jest Rzecznik Praw Pasażerów przy Prezesie Urzędu Lotnictwa Cywilnego, zaś w przypadku skarg z zakresu transportu kolejowego warto zgłosić się do paralelnej funkcji przy Prezesie Urzędu Transportu Kolejowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy