Reklama

Reklama

Nie tylko koronawirus. Gdzie szukać pomocy w przypadku innych schorzeń?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie tylko koronawirus. Gdzie szukać pomocy w przypadku innych schorzeń? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Do dyspozycji są lekarz pierwszego kontaktu, nocna i świąteczna opieki medycznej oraz SOR lub pogotowie.

Reklama

Mimo pandemii może dopaść nas każda inna dolegliwość. Gdzie wówczas bez obaw szukać pomocy? W razie nagłego pogorszenia się stanu zdrowia należy wezwać pogotowie lub zgłosić się na Szpitalny Oddział Ratunkowy. W Łodzi dla dorosłych, są trzy takie oddziały - przy szpitalach Kopernika, Jonschera i Barlickiego.

!reklama!

Ze świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej należy korzystać w przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia, a także w związku z potrzebą zachowania ciągłości leczenia. Poradnie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej udzielają pomocy od poniedziałku do piątku w godz. 18-8 dnia następnego oraz całodobowo w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy.

Dla dzieci, miesiąc temu, ruszył nowy nowoczesny Szpitalny Oddział Ratunkowy wraz z Centrum Urazowym w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Zespół jest przygotowany do najcięższych powikłań i urazów. Do dyspozycji pozostaje nowoczesne lądowisko.

Kiedy nasze zdrowie i życie nie jest zagrożone, a potrzebujemy konsultacji czy porady lekarskiej, powinniśmy udać się do dyżurujących w tym czasie poradni. W Łódzkiem jest 670 poradni lekarzy pierwszego kontaktu. W większości pracują od 8:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku. Ich adresy znaleźć można na stronie NFZ.

Źródło: NFZ, Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy