Reklama

Reklama

Nie żyje Ryszard Kotys, aktor m.in. Teatru Jaracza w Łodzi, odtwórca roli Mariana Paździocha

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie żyje Ryszard Kotys, aktor m.in. Teatru Jaracza w Łodzi, odtwórca roli Mariana Paździocha - Zdjęcie główne

Ryszard Kotys, wieloletni aktor Teatru Jaracza w Łodzi i odtwórca roli Mariana Paździocha, zmarł po długiej chorobie. Miał 88 lat (fot. Pixabay) TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W nocy z 27 na 28 stycznia w wieku 88 lat zmarł  aktor filmowy i teatralny, reżyser i scenarzysta Ryszard Kotys. Przez 10 lat Ryszard Kotys występował na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Największą popularność przyniosła mu natomiast rola Mariana Paździocha w serialu „Świat według Kiepskich”.

Reklama

Ryszard Kotys urodził się w 1932 roku w Miniowie, w województwie świętokrzyskim. 21 lat później ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie. Przez następne lata występował na deskach wielu teatrów, w tym m.in. na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi w latach 1982-1986 i 1990-1997.

!reklama!

Kotys był laureatem wielu nagród. Jedna z nich to Nagroda Artystyczna Wojewody Łódzkiego, którą aktor otrzymał w 1998 roku. Rok później został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

W ciągu ponad 65 lat kariery zagrał w ponad 40 serialach i 150 filmach fabularnych.

Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola Mariana Paździocha w serialu pt. „Świat według Kiepskich”, w którą wcielał się od 1999 roku, a więc przez ponad 20 lat. 

Aktor zmarł po długiej chorobie w wieku 88 lat.

źródło: Polsat News

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy