Reklama

Reklama

Nielegalny handel na Rynku Bałuckim w Łodzi. Sprzedawali papierosy, tytoń i alkohol

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nielegalny handel na Rynku Bałuckim w Łodzi. Sprzedawali papierosy, tytoń i alkohol  - Zdjęcie główne

Nielegalny handel na Rynku Bałuckim w Łodzi. Funkcjonariusze policji i KAS-u skonfiskowali towar o wartości ponad 30 tys. zł (fot. KAS)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Od 18 do 24 lutego funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, prowadzili działania na Rynku Bałuckim w Łodzi, ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego handlu wyrobami akcyzowymi.

Reklama

Handlowali nielegalnym towartem na Rynku Bałuckim w Łodzi. Wpadli w ręce policji

W wyniku podjętych czynności przy ulicy Łagiewnickiej, Ceglanej i Tokarskiej zabezpieczono łącznie 22 560 sztuk papierosów, ponad 20 kg tytoniu i 12 litrów alkoholu, o łącznej wartości rynkowej ponad  32 tys. złotych.

!reklama!

W trakcie działań zatrzymano 4 osoby (31-letnią kobietę oraz mężczyzn w wieku 24, 35 i 52 lat) wprowadzające do obrotu papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Z kolei zatrzymane wyroby zostały przekazane do magazynu depozytowego Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzone będzie  przez komórkę dochodzeniowo-śledczą Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi.

Polecamy: Maseczkomaty w Łodzi czekają na mieszkańców. Od soboty 27 lutego nakaz noszenia maseczek!

KAS i policja w Łodzi walczą z nielegalnym handlem i występowaniem uzależnień u nastolatków

Kontrole Służby Celno - Skarbowej, nakierowane na walkę z nielegalnym obrotem wyrobami akcyzowymi - poza aspektem finansowym – mają duży wpływ na ograniczanie uzależnień od tytoniu i alkoholu, m. in. wśród młodzieży. To właśnie ta grupa często kupuje papierosy i tytoń bez akcyzy, kierując się niższą ceną oraz dostępnością wyrobów również dla osób poniżej 18 roku życia – tu nikt nie sprawdza dowodu osobistego.

- Pamiętajmy, że papierosy i tytoń sprzedawane bez polskich znaków akcyzy są bardzo złej jakości i mogą być szkodliwe dla zdrowia. Wytwarzane i przechowywane są w warunkach dalece odbiegających od standardów sanitarnych i zasad produkcji tego typu wyrobów – ostrzegają kontrolujący.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy