Reklama

Reklama

Niemal 50 tys. zł na budki dla ptaków i owadów w Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niemal 50 tys. zł na budki dla ptaków i owadów w Łodzi - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kilkaset ekologicznych domków lęgowych dla ptaków oraz hoteli dla owadów pojawi się na ulicach, skwerach i zieleńcach w Łodzi. Projekt "Pomóżmy zwierzętom w Łodzi - zakup budek dla ptaków i domków dla owadów" został zgłoszony jako zadanie ponadosiedlowe w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego i zdobył 3232 głosy. Koszt realizacji tego działania to niemal 50 tys. złotych.  

Reklama

Do skonstruowania budek użyto materiałów ekologicznych i wykonano je według ścisłych zaleceń ornitologicznych i entomologicznych, posiadają też rekomendację Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. 358 szt. domków będzie przeznaczonych dla ptaków, m.in. sikorek, czy kowalików, a 50 szt. posłuży owadom. 

„Ze względu na postępujące zmiany w środowisku naturalnym, dotychczasowe siedliska ptaków i owadów są zagrożone zniszczeniem, co wpływa na liczebność wielu gatunków. Budki i domki mają na celu ułatwienie bytowania ptakom i owadom w trudnych warunkach miejskich, mają pełnić funkcję zastępczego miejsca rozrodczego, są jednocześnie najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na ochronę wielu zagrożonych wyginięciem gatunków” – czytamy na oficjalnej stronie Urzędu Miasta Łodzi

Proponowanymi lokalizacjami budek dla ptaków i owadów są: zieleniec przy ul. Maratońskiej, lasek sosnowy przy ul. Przedniej, pas zieleni między ul. Pienistą a ul. Falistą (okolice nr 47, 49 i 51), ulice: Astronautów, Przyszkole, Rymanowska 13, Tagore, Karpacka, Zaolziańska, Rogozińskiego, Plater, Sporna, Boya-Żeleńskiego, Przemysłowa, podwórka przy blokach przy ul.: Będzińskiej, Kosmonautów, teren zielony przy ul. Krzemienieckiej (między ulicą a ogrodem botanicznym), skwerek przy ul. Jęczmiennej i ul. Jarzynowej, czy plac zabaw Karolek na ul. Kusocińskiego. Budki dla owadów w ilości 50 szt. zostaną przeznaczone do zawieszenia na terenach leśnictwa miejskiego. 

Projekt "Pomóżmy zwierzętom w Łodzi - zakup budek dla ptaków i domków dla owadów" został zgłoszony jako zadanie ponadosiedlowe w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego i uzyskał 3232 głosy. Koszt realizacji tego działania to 48.075,00 zł. Budki powinny pojawić się w Łodzi do końca listopada.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy