Reklama

Reklama

Niezwykła biblioteka w zrewitalizowanej łódzkiej kamienicy. Atrakcji co niemiara! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Sala spotkań, pracownia komputerowa, kącik dla rodziców i bawialnia dla dzieci. Do wyremontowanej kamienicy przy ulicy Gdańskiej wprowadza się biblioteka.

W ramach rewitalizacji obszarowej wyremontowana została kamienica przy ul. Gdańskiej 8. Teraz wprowadza się do niej biblioteka.

!reklama!

- W grudniu ubiegłego roku zakończył się remont  kompleksu budynków tworzących kamienicę przy ul. Gdańskiej 8. Do użytkowania oddane zostało  28 mieszkań komunalnych, jedno-, dwu- i trzypokojowych, mieszkanie chronione dla 5 osób z niepełnosprawnościami. Natomiast do budynku głównego, od ul. Gdańskiej właśnie wprowadza się biblioteka – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

W styczniu 2018 roku z połączenia pięciu dzielnicowych bibliotek powstała Biblioteka Miejska, największa instytucja kultury w Łodzi i druga co do wielkości sieć biblioteczna w Polsce.

- Przestrzeń nowej biblioteki to  560 mkw., w której wydzieliśmy  odrębną salę dla dzieci  wraz z kącikiem dla najmłodszych, zaopatrzonym w bezpieczny kojec, basen z kulkami, miękkie pufy i poduchy. Starsze dzieci mogą skorzystać z sali komputerowej, w której do ich dyspozycji mamy 4 stanowiska komputerowe z internetem.  W części dla dzieci dobrze poczują się również rodzice. Przewidziano dla nich kącik kawowy z prasą, w którym będą mogli odpocząć i wymienić się doświadczeniami z innymi rodzicami, podczas, gdy dzieci zajęte będą zabawą lub w trakcie uczestnictwa maluchów w dedykowanych im różnotematycznych zajęciach – dodaje Paweł Braun, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Propozycje nowej biblioteki

W bibliotece systematycznie i nieodpłatnie będą się odbywać zajęcia dla dzieci i młodzieży: warsztaty artystyczne (komiks, malarstwo, grafika), rytmiczno-muzyczne warsztaty bębniarskie, warsztaty ekologiczne (świadomość ekologiczna, upcykling), warsztaty ekonomiczne, zajęcia teatralne, a także kurs filozofowania dla dzieci. Dla młodzieży w ofercie znajdą się także warsztaty filmowe – tworzenie filmów do publikacji na YouTube.

Wyjątkowa przestrzeń pn. "Fajrant" czeka również na młodzież. Jest to pokój z literaturą dedykowaną młodzieży oraz  młodym dorosłym (young adult). W Fajrancie znajduje się konsola do gier (PS4) z szeregiem popularnych gier do wyboru, piłkarzyki, wygodne pufy oraz kanapa.

W części dla dorosłych będzie można napić się kawy, przeglądając prasę w wygodnych fotelach. Na piętrze biblioteki znajduje się sala spotkań  (124 m2) z księgozbiorem dla dorosłych, stanowiąca doskonałe miejsce do spotkań ze znajomymi, nauki, czy pracy. W sali będą się także odbywały spotkania autorskie, prelekcje, projekcje, wykłady. Tematyka spotkań będzie szeroka i różnorodna (literatura, ekologia, historia sztuki, historia i teoria muzyki, ekonomia, kulturoznawstwo, filozofia).

Piętro oferuje jeszcze jedną przestrzeń – pracownię. W pracowni można skorzystać ze stanowisk komputerowych z internetem, popracować przy wygodnych, przestrzennych stołach warsztatowych. W Pracowni  będą się odbywały zajęcia artystyczne dla młodzieży oraz dorosłych (malarstwo, rysunek, decoupage), kursy komputerowe dla seniorów oraz osób pragnących zwiększyć swoje kompetencje zawodowe, zajęcia nt. skutecznych metod poszukiwania pracy.

Księgozbiór to około 13000 (w tym 6000 nowo zakupionych) książek oraz 500 audiobooków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy