reklama
reklama

Niezwykłe Łódzkie. Pod namiot w długi weekend? A może kajaki? Piękne miejsca mamy na wyciągnięcie ręki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Niezwykłe Łódzkie. Pod namiot w długi weekend? A może kajaki? Piękne miejsca mamy na wyciągnięcie ręki - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźPo tym jak musieliśmy zostać w domu, zrezygnować ze sportu i rekreacji, szkoda byłoby zmarnować długi weekend na kanapie przed telewizorem. Może by wybrać się pod namiot? Piękne miejsca do biwakowania znajdziemy także w województwie łódzkim.
reklama

Do puszczy!

Na przykład ośrodek „Stacja Nieborów”, który położony jest na skraju Puszczy Bolimowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie pałacu Radziwiłłów w Nieborowie. Puszcza Bolimowska jest drugim co do wielkości obszarem leśnym (po Puszczy Kampinoskiej) w centralnej Polsce. 

!reklama!

Wytyczone szlaki konne i rowerowe pozwalają w bezpieczny sposób korzystać z otaczającego nas piękna. Spostrzegawczy będą mogli tu i ówdzie dostrzec między drzewami wyraźne zarysy okopów z I wojny światowej. Zlokalizowany niedaleko od Nieborowa zbiornik wodny Ziemiary pozwala zorganizować miły odpoczynek nad wodą.

W odległości nie większej niż 30 km od ośrodka znajduje się wiele atrakcji turystycznych: Walewice, Łowicz, Skansen w Maurzycach i pierwszy na świecie most spawany, Muzeum Ludowe w Sromowie, Boczki Chełmońskie, Park romantyczny w Arkadii, Brochów (wspaniałe rekonstrukcje Bitwy nad Bzurą), Żelazowa Wola, Niepokalanów, dorzecze Rawki (wspaniały Czarci Jar).

reklama

Mało tego - na terenie Ośrodka mieści się nowopowstałe Muzeum Motoryzacji otwarte od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00 – 18:00.

Może k jak kajak?

Jeżeli ktoś uwielbia kajaki może się wybrać do Zakrzówka Szlacheckiego i rozbić namiot nad Zalewem opartym na rzece Warcie. To typowe miejsce na biwak.

Obiekt ma 2 hektary. Do dyspozycji gości jest altanka, miejsca na ognisko i ławostoły. Na obiekcie są przyłącza do prądu, przyłącza wody, toalety leśne jak i sanitariat z pełnym węzłem WC i prysznic.

Amatorzy wędkarstwa znajdą przy Warcie łowiska okręgu wędkarskiego PZW Częstochowa. Tam będzie także możliwość wykupienia dziennej, tygodniowej i rocznej karty.

Biwak ma bezpośredni dostęp do plaży. Jak zapewniają gospodarze, jest to jeden z najczystszych obiektów do kąpieli w województwie łódzkim. Rzecz jasna można wypożyczyć kajaki. W niedalekiej odległości od biwaku znajdują się dwie stadniny koni w Borkach i w Jankowicach. Nie brakuje także ścieżek rowerowych.

reklama

Detoks cywilizacyjny?

Tak właśnie - detoks cywylizacyjny ma być lekarstwem na  ciągły stres, pośpiech i zanieczyszczenie środowiska, które są nieodłączną cechą współczesnego życia w miastach.

Na aktywny wypoczynek w kontakcie z przyrodą pozwolić sobie można pozwolić w pensjonacie agroturystycznym AgroPilica w Sulejowskim Parku Krajobrazowym. Gospodarze obiecują ciszę, spokój, relaks i kontakt z wyjątkową przyrodą. Jak podkreślają, to przepiękne położone na małym wzgórzu siedlisko, żadnych sąsiadów dookoła, dwa jeziorka na terenie gospodarstwa, a w nich... rodzina bobrów! Brzmi kusząco.

Ponadto możliwe jest plażowanie nad Pilicą oraz nad prywatnymi stawami na terenie posesji, a także spływy kajakowe Pilicą aż do Zalewu i wycieczki rowerowe. Atrakcyjne trasy to:

  • Paskrzyn - Majkowice (wyjątkowo położona wieś - wokół dużego stawu, ruiny renesansowego zamku z XVI wieku, fragmenty murów i baszty) – Bąkowa Góra (dwa dwory w jednym kompleksie; pierwszy to murowany dwór obronny z XV wieku, wzniesiony na miejscu jeszcze wcześniejszego drewnianego; drugi to barokowy dwór zbudowany w II połowie XVII wieku przez rodzinę Małachowskich; piękny widok z wzgórza na okolice);
  • Paskrzyn – Sulejów (opactwo cystersów, którzy dotarli tutaj z Francji w 1177 roku i zbudowali potężny kompleks klasztorno-obronny.
  • Szlak przyrodniczy: Paskrzyn - rezerwat Wielkopole - rezerwat Jawora (przed Bąkową Górą); w rezerwacie Wielkopole jedyny w Europie bór jodłowy na terenach równinnych; rezerwat Jawora - jeden z najbogatszych w gatunki chronione w całej centralnej Polsce, są też źródła wody mineralnej Biała Glina bogatej w wapień!
Czas się pakować, długi weekend przed nami!

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama