Reklama

Reklama

Noc Muzeów 2021 Łódź. Jak będzie wyglądało święto łódzkiej kultury?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Noc Muzeów 2021 w Łodzi odbędzie się w formule hybrydowej. Podobnie, jak w poprzednim roku, będą dominowały spotkania wirtualne, choć, dzięki łagodniejszym obostrzeniom, muzea oraz galerie mogą pozostać otwarte i przyjąć niewielką liczbę osób.

Noc Muzeów Łódź. Czas na święto łódzkiej kultury 

Noc Muzeów w Łodzi, nazywana także świętem łódzkiej kultury, podobnie jak w poprzednim roku stawia na spotkania wirtualne. 

!reklama!

- Choć obostrzenia łagodnieją, a muzea oraz galerie mogą pozostać otwarte i przyjąć niewielką liczbę osób (1 na 15 m2, w reżimie sanitarnym), to zachęcamy do odwiedzin online - mówią przedstawiciele Urzędu Miasta Łodzi.

Instytucje kultury w Łodzi przygotowały m.in. spacery wirtualne, relacje z wystaw, wernisaże, warsztaty i pokazy. To wszystko będzie czekało specjalnie dla łodzian, aby podtrzymywać tę majową, intensywną tradycję spotkań z kulturą.

Polecamy: "Pretty Woman" w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Znamy nowy termin premiery!

Kiedy Noc Muzeów Łódź 2021? Znamy datę wydarzenia

Ze względu na ograniczenia covidowe, instytucje kultury podczas Nocy Muzeów 2021 w Łodzi nie będą w stanie przyjąć tylu chętnych jak w latach ubiegłych. 

Dlatego też postanowiono przygotować kilka niezwykle interesujących propozycji.

- W internecie zobaczymy specjalne filmy o sztuce socrealistycznej, o więziennych grypsach, tańce ludowe pokaże Zespół pieśni i Tańca Łódź, będzie można zobaczyć starożytne biblijne papirusy czy zajrzeć do łódzkiej dętki. Przed nami także prezentacja niezwykłych plakatów mistrzów takich jak Franciszek Starowieyski, Michał Batory, Andrzej Pągowski czy Rafał Olbiński. O sztuce cyfrowej opowie legendarny łódzki artysta Józef Robakowski - zapowiada Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

Noc Muzeów 2021 w Łodzi odbędzie się w sobotę 15 maja. Mimo obowiązujących obostrzeń całe wydarzenie zapowiada się bardzo ciekawie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy