Reklama

Reklama

Nowa hala sportowa dla szkoły podstawowej w Łodzi. Miasto przyznało środki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowa hala sportowa dla szkoły podstawowej w Łodzi. Miasto przyznało środki  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Szkoła Podstawowa nr 206 w Łodzi będzie miała halę sportową. Władze miasta przyznały brakującą kwotę. 

Reklama

Uczniowie ze szkoły na Radogoszczu do tej pory ćwiczyli w fatalnych warunkach. Za salę gimnastyczną służyło im zaadaptowane do tego celu pomieszczenie klasowe, w której jeszcze jakiś czas temu prowadzono lekcje.

Dopóki do szkoły chodzili uczniowie z klas 1-3, takie prowizoryczne rozwiązanie zdawało egzamin. W tej chwili w szkole uczy się 350 uczniów, w tym także tych z 7. i 8. klasy. Mała salka przestała wystarczać, a podczas zbiegów lekcji część uczniów musiała ćwiczyć na korytarzu. Wszelkie uroczystości, tak jak np. zakończenie roku szkolnego, odbywały się na cztery tury. Władze szkoły postanowiły to zmienić i dać w końcu uczniom możliwość wygodnego i bezpiecznego uczestnictwa w zajęciach wychowania fizycznego.

Budżet Obywatelski

Szkoła złożyła wniosek o dofinansowanie z Budżetu Obywatelskiego 2018. Po rozpatrzeniu dokumentacji, projekt otrzymał środki w wysokości 896 tys. złotych. Wydawało się, że najważniejszy krok został zrobiony i będzie można przystępować do realizacji inwestycji. Szkoła planowała wybudowanie hali z uniwersalnym boiskiem do gier zespołowych, trybunami dla 400 widzów, pomieszczeniami sanitarnymi i szatniami. Jak się jednak okazało, był to dopiero początek starań o wymarzoną salę gimnastyczną.

Firma, która zgłosiła się do wybudowania obiektu, wyceniła swoją pracę na 1 mln 800 tys. złotych. Oferta przewyższyła budżet niemal o 100 proc. Takich pieniędzy szkoła nie miała. Postanowiono więc zmienić projekt hali. Zmniejszono jej rozmiary, zmieniono rodzaj oświetlenia oraz zrezygnowano z przenośnej sceny.

Po takiej kuracji odchudzającej, unieważniono poprzedni przetarg i ogłoszono kolejny. Zwycięzcą okazała się firma z Częstochowy, która przedstawiła kosztorys wynoszący 1 mln 107 tys. złotych. Pieniędzy w budżecie szkoły znów brakowało.

Łódź pomaga

Władze szkoły złożyły więc wniosek do władz miasta o dofinansowanie projektu. Udało się. W lipcu prezydent Hanna Zdanowska postanowiła przyznać szkole brakujące środki, czyli ponad 210 tys. złotych z rezerwy budżetowej. Dzięki zapewnieniu finansowania, hala na pewno powstanie. Rozpoczęcie prac jest planowane jeszcze w tym roku.

Źródło: Wyborcza Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy