Reklama

Reklama

Nowa posada w urzędzie miasta. Pojawił się pełnomocnik ds. czystości

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nowa posada w urzędzie miasta. Pojawił się pełnomocnik ds. czystości - Zdjęcie główne

Nowa posada w urzędzie miasta. Pojawił się pełnomocnik ds. czystości TuŁódź Łódź Wiadomości łódzkie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzki magistrat rozbudowuje swoją administrację. Prezydent Hanna Zdanowska powołała właśnie na nowo utworzone stanowisko byłego posła Platformy Obywatelskiej, Jarosława Stolarczyka. Ma on zająć się problemem czystości w mieście.

Reklama

Łódzcy urzędnicy doszli do wniosku, że w mieście jest na tyle brudno, że trzeba powołać specjalnego pełnomocnika, który rozwiąże ten problem i przyczyni się tym samym do poprawy warunków życia mieszkańców. 

!reklama!

Prezydent Zdanowska powołała na to stanowisko Jarosława Stolarczyka, który w przeszłości pełnił rolę posła z ramienia Platformy Obywatelskiej. 

Opozycji w Radzie Miejskiej nie podoba się jednak zatrudnienie w miejskim urzędzie kolejnego pracownika, który, co zrozumiałe, będzie pobierał wynagrodzenie. Zdaniem radnego PiS Radosława Marca, osoby odpowiedzialne za czystość w mieście pracują już w Łodzi i nie ma potrzeby tworzyć kolejnego miejsca pracy w urzędzie.

- Można mieć wiele zastrzeżeń co do czystości w naszym mieście, ale sądzę, że była osoba odpowiedzialna za tę czystość. To na pewno wydział gospodarki komunalnej. Chcieliśmy uzyskać informację od prezydent Łodzi, jakie będzie zakres obowiązków nowego pełnomocnika, w jaki sposób został on wyłoniony - komentował Marzec dla Radia Łódź.

Radni opozycji domagali się informacji o powołaniu nowego pełnomocnika podczas sesji Rady Miejskiej, ale wniosek o to odrzuciła koalicyjna większość.

Jednym z głównych zadań dla nowego pełnomocnika w łódzkim magistracie jest przedstawienie kompleksowego systemu rozwiązań, które mają poprawić czystość w mieście. Jarosław Stolarczyk ma to uczynić już w ciągu najbliższych miesięcy. 

źródło: Radio Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy