Reklama

Reklama

Nowe mieszkania komunalne w Łodzi. Co miasto zaoferuje lokatorom? [wideo]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódź wzbogaci się o nowe i w pełni wyposażone mieszkania komunalne. Jak zapowiedziała prezydent Hanna Zdanowska, w ciągu najbliższych 12 miesięcy na terenie naszego miasta ma powstać kilkaset takich lokali. Część z nich to efekt udanej współpracy z Widzewskim TBS-em.

Reklama

Podczas konferencji prasowej, zorganizowanej na terenie budowy przy ulicy Wysokiej 30, Hanna Zdanowska zapowiedziała, że wraz z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego miasto wybuduje 150 komfortowych mieszkań, z czego przynajmniej połowa zostanie wynajęta jako lokale komunalne. 

!reklama!

Nowe, tanie mieszkania na wynajem dla łodzian

- W 2021 r. frazę „nowe, tanie mieszkania na wynajem dla łodzian” będziemy powtarzać jeszcze nie jeden raz. Mieszkania w dobrym standardzie, to dziś jedna z największych naszych potrzeb - powiedziała prezydent Łodzi. - Dlatego Łódź sięga po nowe rozwiązania. Dzięki współpracy z inwestorami chcemy zyskać nawet 500 mieszkań pod wynajem. Jednocześnie nie zwalniamy tempa w rewitalizacji obszarowej - dodała.

Mieszkania komunalne to bardzo ważna część miejskiej polityki. Obecnie Łódź ma w swoich zasobach ok. 42 000 mieszkań komunalnych. Na wynajem takiego lokum oczekuje zaś ok. 1700 osób.

Łódź i WTBS:  4 inwestycje, 78 nowych mieszkań komunalnych

Bardzo ważna z punktu widzenia miasta jest także trzecia mieszkaniowa „cegiełka”, czyli budowa nowych mieszkań z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

- Trzecią z form, już sprawdzoną, to współpraca z WTBS-em na partnerskich warunkach. Miasto partycypując w kosztach budowy, uzyskuje swój zasób mieszkań, które są wynajmowane na preferencyjnych warunkach mieszkańcom - podkreśla Zdanowska. 

Wspomniana współpraca z WTBS-em obejmie w tym roku w Łodzi 4 inwestycje, które łącznie dostarczą 159 mieszkań - z tego 78 komunalnych:

 •  ul. Wysoka 30 
  49 lokali (w tym 24 lokali komunalnych i 25 dla WTBS)
  zakończenie inwestycji zaplanowane na koniec 2021 r. 
 •  Nawrot 98 
  35 lokali (w tym 17 lokali komunalnych) 
  WTBS ma pozwolenie na budowę 
  inwestycja ruszy w połowie 2021 r., a jej zakończenie planowane jest na 2023 r. 
 • Przędzalniana 101/103 
  39 lokali (w tym 19 lokali komunalnych)
  inwestycja ruszy w 2021 r. 
 • Skierniewicka 8/10 
  36 lokale (w tym 18 lokali komunalnych)
  rozpoczęcie inwestycji planowane w 2021 r. 

- Mieszkania, które oddajemy, miasto ma całkowicie do swojej dyspozycji. Może kierować się swoimi potrzebami i w ten sposób, tworzy zasób komunalny - wyjaśnił Radosław Stępień, prezes WTBS. 

Podkreślił on także, że większość z lokali to mieszkania ok. 40-45 mkw, czyli dwa pokoje z kuchnią i łazienką oraz wszystkimi mediami. Wszystkie oddane mieszkania będą już w pełni wyposażone, co oznacza, że najmujący będą mogli się wprowadzić zaraz po tym, jak otrzymają klucze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy