Reklama

Reklama

Nowy park w Łodzi! Powstanie strefa rekreacji i plac zabaw

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Nowy park w Łodzi! Powstanie strefa rekreacji i plac zabaw  - Zdjęcie główne

Urząd Miasta Łodzi poinformował, że na terenie za ICZMP powstanie park | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Mieszkańcy Łodzi wielokrotnie dali wyraz swojemu przywiązaniu do zielonych części miasta. Pas zieleni wzdłuż ul. Ustronnej za szpitalem Matki Polki zostanie zagospodarowany i zmieniony w park. Okoliczni mieszkańcy chcą zyskać teren do spacerów, ale bez radykalnej ingerencji w środowisko naturalne.

Reklama

W Łodzi powstanie nowy park. Miasto zagospodaruje teren za ICZMP

Przez teren wzdłuż ul. Ustronnej w Łodzi początkowo miała przebiegać droga wylotowa do autostrady A1. Pierwotne plany co do zagospodarowania tego obszaru nie doszły do skutku. 

Zielony teren między strefą przemysłową i osiedlami to rezerwa po trasie Górnej, którą miasto postanowiło zmienić w park. Chodzi o działki wzdłuż ul. Ustronnej, od skrzyżowania z ul. Postępową do placu zabaw przy ul. Przedniej.

- Właśnie opracowujemy koncepcję parku leśnego, jaki tam utworzymy. Jesteśmy po spotkaniach z mieszkańcami, którzy chcą, aby był to teren do spacerów, bez ingerencji w jego naturalny wygląd. Dlatego wytyczymy ścieżki, postawimy ławki i rozbudujemy strefę rekreacyjną z placem zabaw przy krańcówce autobusowej - mówi Aleksandra Sztuka, z-ca dyrektora Wydziału Kształtowania Środowiska.

Miasto chce dosadzić zieleń od strony ul. Ustronnej, co pozwoli stworzyć izolację od ruchu. Na terenie dawnej rezerwy rosną głównie samosiewy, ale jest też skupisko młodych dębów oraz drzewa owocowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy