Reklama

Reklama

Nowy system kontroli skrzyżowań w Łodzi. Będzie „łapać” kierowców na czerwonym

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Google Maps

Nowy system kontroli skrzyżowań w Łodzi. Będzie „łapać” kierowców na czerwonym - Zdjęcie główne

Nowy system monitoringu skrzyżowań zostanie wprowadzony również w Łodzi | foto Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Fotoradar, który niedawno stanął na al. Jana Pawła II wkrótce zostanie uruchomiony. W ramach rozbudowy nowego systemu nadzoru ruchu drogowego w Polsce, w miastach pojawią się również inne urządzenia. W Łodzi zainstalowane zostaną trzy rejestratory, monitorujące skrzyżowania pod kątem wjazdu samochodów na czerwonym świetle.

Reklama

Nowe urządzenia do monitoringu skrzyżowań w Łodzi. Gdzie zostaną zamontowane? 

Jak informowaliśmy niedawno, na al. Jana Pawła II w Łodzi stanął nowy fotoradar. Urządzenie zostało zainstalowane przy zachodniej nitce trasy między ul. Obywatelską a Pabianicką. Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, fotoradar zostanie uruchomiony na początku 2022 roku. 

W ramach rozbudowy projektu drogowego CANARD (Centrum Automatyzacji Nadzoru nad Ruchem Drogowym), Główny Inspektorat Transportu Drogowego wprowadza urządzenia monitorujące samochody, które na skrzyżowanie wjeżdżają na czerwonym świetle. 

Inicjatywą objętych zostanie 30 najniebezpieczniejszych skrzyżowań z całej Polski, zlokalizowanych w 18 miastach. Wśród nich wytypowano 3 łódzkie skrzyżowania: al. Mickiewicza z ul. Żeromskiego, al. Kościuszki z ul. A. Struga oraz ul. Rokicińskiej z ul. Puszkina (rondo Inwalidów). 

Te miejsca znalazły się w czołówce listy najbardziej zagrożonych wypadkami i kolizjami skrzyżowań w Polsce, jaką sporządził Instytut Transportu Samochodowego po ogólnokrajowej analizie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ostateczne decyzje co do montażu systemu zostaną podjęte po oględzinach skrzyżowań. Ich instalacja planowana jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

Odcinkowy pomiar prędkości w Łodzi 

Plan CANARD obejmuje również ustanowienie kolejnych odcinkowych pomiarów prędkości na polskich drogach. W całej Polsce będzie to dodatkowych 39 lokalizacji, a w województwie łódzkim będzie ich najwięcej, aż pięć. 

Wśród nich jedna znajduje się w Łodzi – będzie to odcinek ul. Chocianowickiej do ul. Łaskowice.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy