Reklama

Reklama

O jeden remont w Łodzi mniej. Wiadukt na ważnej trasie wyremontowany i otwarty

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

O jeden remont w Łodzi mniej. Wiadukt na ważnej trasie wyremontowany i otwarty  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W nocy z 16 na 17 września został przywrócony ruch na wiadukcie na ulicy Pabianickiej. Dla kierowców oznacza to koniec utrudnień w tym rejonie. Prace remontowe trwały dwa miesiące. 

Reklama

Kierowcy jadący w stronę Pabianic mogą już zapomnieć o niedawnych utrudnieniach w ruchu na wiadukcie na ulicy Pabianickiej. Obiekt został wyremontowany i jest już przejezdny dla pojazdów. Z drogowej mapy Łodzi zniknęło więc miejsce, które spowalniało wyjazd z miasta w kierunku południowo - zachodnim.

Prace na wiadukcie trwał od lipca tego roku. Modernizacja była niezbędna ze względu na zły stan techniczny infrastruktury. Zarząd Dróg i Transportów został postawiony niejako pod ścianą: jeśli remont nie zostałby wykonany w najbliższym czasie, wiaduktowi groziłby los obiektów tego samego typu na ulicach Przybyszewskie i Dąbrowskiego, gdzie w tej chwili ze względów bezpieczeństwa ruch odbywa się tylko jednym pasem.

Estakada na Pabianickiej wymagała przede wszystkim wzmocnienia konstrukcji. Do tej pory w szczeliny powstałe wskutek drgań dostawała się woda, która niszczyła beton. Po zakończeniu prac ten problem został wyeliminowany. Dodatkowo robotnicy położyli na wiadukcie nową nawierzchnię.

Od 17 września wiadukt jest ponownie przejezdny. Do wykonania pozostały jeszcze niewielkie prace porządkowe. To z ich powodu na trasie jeszcze przez pewien czas będą występować zwężenia.

- Wykonawca musi posprzątać po robotach. Zaznaczam, że musimy też odbudować krawężniki przy ul. Chocianowickiej, gdzie na czas remontu wiaduktu powstał przejazd. Można się więc spodziewać tam we wtorek 17 września punktowego zwężenia drogi - powiedziała Katarzyna Mikołajec, wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu

Dzięki wykonanemu remontowi wiadukt będzie mógł być użytkowany co najmniej przez następne 20 lat.

Źródło: Wyborcza Łódź / Radio Łódź

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy