Reklama

Reklama

Obecnie aż 12 łódzkich linii tramwajowych ma zmienione trasy. Możliwości dojazdu są znacznie ograniczone

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Obecnie aż 12 łódzkich linii tramwajowych ma zmienione trasy. Możliwości dojazdu są znacznie ograniczone - Zdjęcie główne

Obecnie aż 12 łódzkich linii tramwajowych ma zmienione trasy. Możliwości dojazdu są znacznie ograniczone (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ze względu na nagromadzenie remontów na terenie Łodzi komunikacja tramwajowa przechodzi prawdziwą rewolucję. Na 20 linii, z dwuwariantowymi włącznie, aż 12 kursuje po zmienionej trasie.

Reklama

To Zarząd Dróg i Transportu odpowiada w Łodzi za opracowanie siatki połączeń autobusowych i tramwajowych wraz z częstotliwością ich kursowania.

!reklama!

ZDiT podkreśla, że liczba zmian w rozkładzie wynika z przeprowadzanych obecnie w Łodzi remontów.

– Wymiana torowiska na skrzyżowaniu ul. Narutowicza/Kopcińskiego wymusiła skierowanie innymi trasami tramwajów linii 9, 12, 13 i 18 – mówi Tomasz Andrzejewski, rzecznik ZDiT. Zamknięty dla ruchu tramwajów jest także pl. Wolności, gdzie najpierw wymieniano rozjazdy i łuki, a obecnie prowadzona jest przebudowa chodników i przystanków na ul. Pomorskiej, od placu do ul. Wschodniej. Nie jeździ więc tędy „jedynka”, „piętnastka” i „siedemnastka”, której trasę wydłużono na Stoki, bo 12 dojeżdża tylko do dworca Fabrycznego, podobnie jak 18 – wyliczał rzecznik.

Rzecznik tłumaczy zmiany przebiegiem konkretnych inwestycji.


- Listę zmian wydłużyła również awaria wodociągowa na ul. Kilińskiego 142, która spowodowała zamknięcie (do 21 listopada) wschodniego toru, w kierunku centrum i skierowanie tramwajów linii 1 i 5 ul. Przybyszewskiego i Piotrkowską do al. Piłsudskiego. Skrzyżowanie Narutowicza/Kopcińskiego ma być gotowe na Święta Bożego Narodzenia, pod koniec roku pojadą także tramwaje przez pl. Wolności
– powiedział.

Niestety część mieszkańców cierpi z powodu wycofania niektórych linii. O takiej sytuacji mogą mówić osoby podróżujące np. z Kozin i Dołów.

Tramwaje wycofano z ul. Srebrzyńskiej i Cmentarnej ze względu na fatalny stan torowiska. Na Doły nie kursuje już linia nr 6 . Trasę „trójki” na ul. Warszawskiej skrócono. Na Helenówek mieszkańcy nie pojadą już tramwajem nr 4.

Źródło: Expressilustrowany

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy