Reklama

Reklama

Odcinkowy pomiar prędkości na budowanym odcinku A1 w Łódzkiem. 1300 zdjęć pierwszej doby!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Odcinkowy pomiar prędkości na budowanym odcinku A1 w Łódzkiem. 1300 zdjęć pierwszej doby! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Kierowcy na A1 w Łódzkiem najwyraźniej nie zwracają uwagi na przepisy ruchu drogowego. Od środy 20 stycznia na budowanym odcinku A1 odbywa się odcinkowy pomiar prędkości. Jak poinformował nas Główny Inspektorat Transportu Drogowego, tylko pierwszej doby urządzenie pomiarowe wykonało 1300 zdjęć!

Reklama

Trwa budowa autostrady A1 między Tuszynem (woj. łódzkie) a Częstochową (woj. śląskie). W województwie łódzkim inwestycję podzielono na cztery odcinki. Na wszystkich występuje ograniczenie do 70 km/h. Problem w tym, że większość kierowców nie stosuje się do tego ograniczenia.

!reklama!

Na budowanym odcinku A1 w Łódzkiem kierowcy nagminnie przekraczali prędkość

Na budowanym odcinku A1 w Łódzkiem kierowcy nagminnie przekraczali prędkość - wykazały badania, przeprowadzone przez wykonawców inwestycji.

Okazało się, że aż 99 proc. kierowców przekraczała prędkość. Osobówki pędziły przez budowę średnio 140 km/h, ale byli też tacy, którzy na licznikach mieli po 200 km/h. Rekordzista jechał z prędkością 226 km/h.

Dlatego zdecydowano się na wprowadzenie odcinkowego pomiaru prędkości.

"To bezprecedensowe rozwiązanie, które nigdy wcześniej nie było stosowane na budowie drogi. Ze względów bezpieczeństwa wprowadza je Inspekcja Transportu Drogowego na wniosek GDDKiA i wykonawców. Powodem były nagminne i bardzo znaczące przekroczenia przez kierowców obowiązującej prędkości jazdy. W niektórych przypadkach przekraczano ją nawet trzykrotnie!" - czytamy w komunikacie GDDKiA w Łodzi.

1300 zdjęć przez dobę na A1 w Łódzkiem

Wyznaczono dwa odcinki pomiarowe. Pierwszy od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego (prawie 16 km). Tutaj pomiar prędkości rozpoczął się w środę 20 stycznia.

Jak poinformował nas Główny Inspektorat Transportu Drogowego, tylko pierwszej doby urządzenie pomiarowe wykonało 1300 zdjęć!

Drugi odcinek pomiarowy to teren od Kamieńska do początku obwodnicy Częstochowy (41 km). W tym przypadku prędkość jest mierzona od piątku 22 stycznia.

Kierowcy, noga z gazu!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy