Reklama

Reklama

Organizatorzy inicjatywy „Zupa na Pietrynie” potrzebują naszego wsparcia. Pomóżmy! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wesprzyjmy łódzkich potrzebujących z Zupą na Pietrynie.

!reklama! 

Zupa na Pietrynie pomimo epidemii działa cały czas i co tydzień organizuje pomoc dla swoich Gości.

W każdą niedzielę, obok łódzkiej katedry, ok. 250 osób bezdomnych, ubogich i bezrobotnych czeka w kolejce, aby otrzymać paczki z żywnością. Pakiety wydawane na wynos zawierają pojemnik z ciepłym posiłkiem, kanapki, pieczywo, owoce, coś słodkiego. Dodatkowo, każdy potrzebujący może wziąć rozgrzewający kubek gorącej herbaty.

Wolontariusze troszczą się też o bezpieczeństwo Gości podczas epidemii dodają do pakietów środki czystości, tłumaczą im zasady dbania o higienę i zachowywania właściwego dystansu, a każdy, kto przychodzi po paczkę, ma dezynfekowane ręce.

Koszty środków bezpieczeństwa i czystości, produktów spożywczych i opakowań na wynos są jednak bardzo wysokie. Drugim wyzwaniem jest fakt, że organizatorzy inicjatywy nie mają swojego stałego miejsca do gotowania.

Do tej pory przygotowywaliśmy posiłki w gościnnych kuchniach, ale instalacje elektryczne w tych budynkach nie wytrzymywały obciążenia – mówią przedstawiciele „Zupy na Pietrynie”.

Zupa na Pietrynie jest inicjatywą oddolną, nie ma żadnego stałego źródła finansowania. Działa dzięki zaangażowaniu oddanych wolontariuszy i hojności ludzi dobrej woli.

„Zupa na Pietrynie” potrzebuje naszego wsparcia. Pomóżmy!

Musimy przyznać, że skala potrzeb przerasta obecnie nasze możliwości finansowe. Przez ostatnie dwa miesiące zapewnialiśmy pomoc potrzebującym dzięki środkom ze zorganizowanej przez nas zbiórki na zrzutka.pl. Wsparło nas w ten sposób bardzo wiele osób, którym jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Jednak żeby móc dalej pomagać tym, którzy do nas przychodzą, musimy sami poprosić o pomoc. W tym celu uruchomiliśmy w internecie drugą zbiórkę: https://zrzutka.pl/gotujdlabezdomnych . Dzięki stowarzyszeniu Missio Quotidiana możemy przyjmować też wpłaty na subkonto Zupy na Pietrynie: 15 1140 2004 0000 3002 7975 5077. Każda złotówka pomoże nam w organizacji coniedzielnych akcji dla potrzebujących i w wyposażeniu bezpiecznej kuchni, dostosowanej do przygotowywania posiłków na tak dużą skalę. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych działaniach, zajrzyj na https://www.facebook.com/zupanapietrynie/  – apelują organizatorzy tak ważnej dla naszego miasta inicjatywy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy