Reklama

Reklama

Otwierają się szkoły w Łodzi. Dziś zjawiło się 163 najmłodszych uczniów. Miejsc jest ponad 3 tys.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Otwierają się szkoły w Łodzi. Dziś zjawiło się 163 najmłodszych uczniów. Miejsc jest ponad 3 tys. - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tylko 163 uczniów z klas I - III zjawiło się dziś w szkołach po długiej przerwie spowodowanej COVID-19 i przejściem w tryb nauki zdalnej. Od dziś w łódzkich podstawówkach lekcji co prawda nadal nie ma, ale są zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w świetlicach właśnie dla najmłodszych.

Reklama

!reklama!

- Liczba nauczycieli i pracowników niepedagogicznych zdecydowanie przewyższa dziś liczbę uczniów, ale zapraszam, szkoły są przygotowane, a reżim sanitarny zachowany - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Konsultacja z nauczycielami dla uczniów starszych klas każda ze szkół organizuje tak, by unikać dużych skupisk młodzieży, ale są chętni, nauczyciele czekają i na pewno pomogą swoim uczniom.

Z 90 łódzkich szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd od dziś otwartych jest 86. Szkoły nr 11, 35, 36 i 101 są w trakcie remontów i z uwagi na zaawansowanie prac przez tydzień nie będą prowadzić zajęć świetlicowych.

- Ale zbliżające się egzaminy 8-klasistów odbędą się we wszystkich szkołach, nie ma powodu do obaw - dodała wiceprezydent Łodzi.

W szkołach dla uczniów z klas I - III przygotowano 3374 miejsca co jest związane z koniecznością przestrzegania zaleceń GIS, a ogółem w tych klasach uczy się 14 219 dzieci.

W przedszkolach, które od dziś pracują wszystkie, było dziś 1811 maluchów, a miejsc w 142 placówkach jest 4442.

Źródło: UMŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy