Reklama

Reklama

Paliwo w Łodzi kosztuje już ponad 6 zł! Co z cenami biletów MPK Łódź?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Paliwo w Łodzi kosztuje już ponad 6 zł! Co z cenami biletów MPK Łódź? - Zdjęcie główne

Co z cenami biletów MPK Łódź? | foto UMŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Coraz wyższe ceny paliw na stacjach benzynowych sprawiają, że rosną koszty niemal wszystkich produktów i usług w Łodzi i całym kraju. Co w takim razie z biletami komunikacji miejskiej w Łodzi? Czy za podróże pojazdami MPK Łódź będziemy musieli zapłacić więcej? Zapytaliśmy.

Reklama

6 złotych za litr paliwa. Ceny na stacjach zwalają z nóg

Coś, co jeszcze nie tak dawno brzmiało jak nieśmieszny żart, staje się rzeczywistością. Cena litra popularnej „95” niebezpiecznie zbliża się do granicy 6 zł. Podobnie sytuacja wygląda z ON. Rosnące ceny to efekt bardzo wysokich cen paliw w sprzedaży hurtowej oraz niskie marże operatorów stacji.

Chociaż średnia, ogólnopolska cena benzyny Pb95 i diesla nie osiągnęła jeszcze poziomu 6 złotych, to na niektórych stacjach przebiła już ten poziom. Wcześniej tę granicę przebiła benzyna PB 98.

Jak zapowiadają eksperci, to prawdopodobnie nie koniec podwyżek. Obecnie cena baryłki ropy wynosi około 85 dolarów. Analitycy przewidują, że zimą cena może dojść nawet do 100 dolarów za baryłkę. To z kolei odbije się na kolejnych podwyżkach cen paliw na stacjach benzynowych w Polsce, także w Łodzi.

Benzyna coraz droższa. Co z biletami MPK Łódź?

Gwałtowny wzrost cen paliw niepokoi nie tylko użytkowników samochodów, ale także tych, którzy na co dzień podróżują komunikacją miejską. 

Przypomnijmy, że w Łodzi od 1 maja w górę poszły ceny biletów okresowych w komunikacji miejskiej w Łodzi. Zmianie uległy ceny biletów okresowych 5-, 30- i 90-dniowych imiennych i na okaziciela oraz biletów turystycznych. Ceny migawek pozostały bez zmian jedynie dla posiadaczy Karty Łodzianina.

Obecnie najpopularniejsze bilety stosowane przez pasażerów zbiorkomu w Łodzi to bilety czasowe: 20-minutowe (normalny kosztuje 3 zł, a ulgowy 1,5 zł) i 40-minutowe (normalny kosztuje 3,8 zł, a ulgowy 1,9 zł). Ważność obu biletów jest przedłużona odpowiednio do 40 i 60 minut ze względu na powodujące utrudnienia w ruchu inwestycje drogowe.

Czy ceny biletów MPK pójdą w górę? Takie zapytanie skierowaliśmy do samego MPK Łódź, ale zostaliśmy odesłani do Zarządu Dróg i Transportu.

- MPK Łódź nie decyduje o cenach biletów lokalnego transportu zbiorowego w Łodzi - czytamy w wiadomości otrzymanej od Agnieszki Magnuszewskiej, rzecznika prasowego MPK Łódź.

Szybko więc skontaktowaliśmy się z łódzkim ZDiT-em, który przekazał nam dobre informacje.

- Obecnie nie ma w planach zmian cen biletów. O cenach biletów decydują radni - informuje nas Tomasz Andrzejewski z Zarządu Dróg i Transportu

W dobie otaczających nas wzrostów kosztów codziennego życia pocieszający jest fakt, że na razie nie są planowane podwyżki cen biletów MPK Łódź. Oby tak pozostało jak najdłużej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy