Reklama

Reklama

Sprawdzą liczbę pasażerów w pojazdach MPK Łódź. Po co?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UMŁ

Sprawdzą liczbę pasażerów w pojazdach MPK Łódź. Po co? - Zdjęcie główne

Terenowi ankieterzy pojawią się w autobusach MPK Łódź 9 października | foto UMŁ

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zarząd Dróg i Transportu zlecił przeprowadzenie badania, które ma pokazać strukturę przejazdów i liczbę pasażerów w poszczególnych liniach MPK Łódź. W jakim celu zostanie przeprowadzone owo badanie? Czy po otrzymaniu jego wyników możemy się spodziewać zmian w działaniu komunikacji miejskiej?

Reklama

ZDiT chce sprawdzić liczbę pasażerów MPK Łódź

Ankieterzy terenowi pojawią się w pojazdach MPK Łódź w czwartek 9 października, a całe badanie potrwa do 24 października.  

W jakim celu owo badanie zostanie przeprowadzone?

- Służyć ono będzie rozliczeniom z gminami ościennymi - wyjaśnia Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy łódzkiego ZDiT-u.

Dlatego też ankieterzy pojawią się głównie w pojazdach linii podmiejskich, które odpowiadają za  połączenie między Łodzią a innymi okolicznymi miejscowościami.

Co z liniami miejskimi MPK Łódź?

Zaplanowane na październik badanie popytu i struktury pasażerów w łódzkim MPK nie ma zatem na celu usprawnienia komunikacji w samym mieście. Okazuje się bowiem, że ZDiT ma stosunkowo świeże dane, dotyczące liczby pasażerów popularnego „zbiorkomu” w Łodzi.

- Badania realizujemy w zależności od potrzeb i w różnym zakresie. Ostatnie badania, przeprowadzone dwa lata temu, sprawdzały strukturę przejazdów i opinie pasażerów na liniach miejskich. Przeprowadzamy również liczenia pasażerów na poszczególnych liniach - mówi rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu.

Wygląda więc na to, iż osoby, które miały nadzieję, że wyniki najbliższej analizy wpłyną na poprawę jakości komunikacji miejskiej w Łodzi, będą nieco zawiedzione. Na to bowiem będzie trzeba poczekać przynajmniej do kolejnego badania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy