reklama
reklama

Park Klepacza otwarty, ale tylko od 10.00 do 18.00. Dlaczego tak krótko?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Park Klepacza otwarty, ale tylko od 10.00 do 18.00. Dlaczego tak krótko? - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźDobra wiadomość jest taka, że decyzją rektora Politechniki Łódzkiej, prof. dr. hab. inż. Sławomira Wiaka otwarty zostanie Park Klepacza, który jest częścią kampusu B PŁ. Zła wiadomość jest taka, że park otwarty jest tylko w godzinach 10.00-18.00, czyli znacznie krócej, niż dawniej, kiedy to można było po nim spacerować od 6.00 do 22.00.
reklama

Udostępnienie dla celów rekreacyjnych Parku Klepacza to dobre informacje dla mieszkańców Łodzi, szczególnie tych, zamieszkujących w okolicach kampusów Politechniki Łódzkiej.

!reklama!

- Ponieważ park ten jest integralną częścią obszaru zabudowanego kampusu, uprzejmie prosimy korzystających z parku, aby nie przemieszczali się w kierunku strefy budynków zlokalizowanych na południe od parku - apeluje rektor PŁ w informacji nadesłanej do naszej redakcji.

Park Klepacza zostanie udostępniony dla odwiedzających codziennie w godzinach 10-18, począwszy od poniedziałku 27 kwietnia 2020 roku. Do Parku będzie można wejść poprzez dwie furtki: z rogu ulic Skorupki / Wólczańskiej oraz od strony Al. Politechniki przy kładce.

reklama

Nasi czytelnicy zwrócili się do nas jednak z pytaniem, dlaczego tak drastycznie skrócono czas otwarcia tej części kampusu Politechniki Łódzkiej, gdzie znajduje się zabytkowy park. Obecnie, czyli pod koniec kwietnia, wschód słońca mamy po godzinie 5 rano, a zachód ok. 20.00. Dzień trwa więc ponad 14 godzin, tymczasem park ma być otwarty zaledwie osiem godzin. Na co dzień z parku korzystają głównie stali bywalcy, a więc emeryci i matki z dziećmi. W czasie, gdy wstrzymane są zajęcia dydaktyczne w obiektach Politechniki, z parku będą korzystać głównie mieszkańcy okolicznych kwartałów, dla których Park Klepacza jest jedynym dostępnym w okolicy miejscem relaksu w otwartej przestrzeni. Skrócenie godzin otwarcia przyczyni się zatem do większej ilości przebywających w parku w krótszym, ograniczonym czasie. 

reklama

Z pytaniem tym zwróciliśmy się więc i my do władz uczelni. Odpowiedź uzyskaliśmy od szefa sztabu kryzysowego Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik, Prorektor ds. Kształcenia PL, który przyznał, że główną przyczyną takich ograniczeń w dostępie do parku są finanse. W godzinach otwarcia parku potrzebna jest ochrona, która ma dbać o to, by spacerowicze nie przemieszczali się w nieczynne obecnie części kampusu. Wynajęcie ochrony specjalnie do pilnowania parku jest więc sporym kosztem, który ponosi Politechnika. Prawdopodobnie więc rektor nie zmieni swojej decyzji, a łodzianie będą musieli dostosować swoją rekreację do możliwości finansowych Politechniki Łódzkiej. 

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama