Udostępnienie dla celów rekreacyjnych Parku Klepacza to dobre informacje dla mieszkańców Łodzi, szczególnie tych, zamieszkujących w okolicach kampusów Politechniki Łódzkiej.
!reklama!
- Ponieważ park ten jest integralną częścią obszaru zabudowanego kampusu, uprzejmie prosimy korzystających z parku, aby nie przemieszczali się w kierunku strefy budynków zlokalizowanych na południe od parku - apeluje rektor PŁ w informacji nadesłanej do naszej redakcji.
Park Klepacza zostanie udostępniony dla odwiedzających codziennie w godzinach 10-18, począwszy od poniedziałku 27 kwietnia 2020 roku. Do Parku będzie można wejść poprzez dwie furtki: z rogu ulic Skorupki / Wólczańskiej oraz od strony Al. Politechniki przy kładce.
Nasi czytelnicy zwrócili się do nas jednak z pytaniem, dlaczego tak drastycznie skrócono czas otwarcia tej części kampusu Politechniki Łódzkiej, gdzie znajduje się zabytkowy park. Obecnie, czyli pod koniec kwietnia, wschód słońca mamy po godzinie 5 rano, a zachód ok. 20.00. Dzień trwa więc ponad 14 godzin, tymczasem park ma być otwarty zaledwie osiem godzin. Na co dzień z parku korzystają głównie stali bywalcy, a więc emeryci i matki z dziećmi. W czasie, gdy wstrzymane są zajęcia dydaktyczne w obiektach Politechniki, z parku będą korzystać głównie mieszkańcy okolicznych kwartałów, dla których Park Klepacza jest jedynym dostępnym w okolicy miejscem relaksu w otwartej przestrzeni. Skrócenie godzin otwarcia przyczyni się zatem do większej ilości przebywających w parku w krótszym, ograniczonym czasie.
Z pytaniem tym zwróciliśmy się więc i my do władz uczelni. Odpowiedź uzyskaliśmy od szefa sztabu kryzysowego Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik, Prorektor ds. Kształcenia PL, który przyznał, że główną przyczyną takich ograniczeń w dostępie do parku są finanse. W godzinach otwarcia parku potrzebna jest ochrona, która ma dbać o to, by spacerowicze nie przemieszczali się w nieczynne obecnie części kampusu. Wynajęcie ochrony specjalnie do pilnowania parku jest więc sporym kosztem, który ponosi Politechnika. Prawdopodobnie więc rektor nie zmieni swojej decyzji, a łodzianie będą musieli dostosować swoją rekreację do możliwości finansowych Politechniki Łódzkiej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.