Reklama

Reklama

Parking Łódź. Łódź na tle innych miast. Czy za parkowanie płacimy dużo?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Parking Łódź. Łódź na tle innych miast. Czy za parkowanie płacimy dużo?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Parkometr Łódź. Z roku na rok ceny za pozostawienie auta w centrum polskich miast są coraz większe. W centrum Łodzi za dwie godziny parkowania zapłacimy łącznie ponad 8 zł. Jak Łódź wypada na tle innych miast? Czy ceny parkowania w Łodzi są wysokie? Sprawdzamy.

Strefa płatnego parkowania Łódź. Wyższe ceny od początku czerwca [CENNIK]

Od 1 czerwca na łódzkich kierowców wprowadzono podwyżki za zostawianie auta w centrum miasta. Parkowanie podzielone jest na 3 strefy:

!reklama!

  • strefa A: ścisłe centrum miasta, obszar ograniczony ulicami: Gdańską, Żwirki, Wólczańską, Brzeźną, Sienkiewicza, Sterlinga i Ogrodową;
  • strefa B ograniczona ulicami: Żeligowskiego, Łąkową, Żeromskiego, Rembielińskiego, Politechniki, Wróblewskiego, Rzgowską, Wigury i Targową;
  • strefa C - dworzec Łódź Fabryczna.
Opłaty za poszczególne godziny sumują się i wyglądają następująco:

Czas Podstrefa A i C Podstrefa B
do 30 min 2 zł 1,50 zł
za godzinę 4 zł 3 zł
za 2 godziny 8,50 zł 6,50 zł
za 3 godziny 13,50 zł 10,50 zł
za 4 godziny 17,50 zł 13,50 zł
za 5 godzin 21,50 zł 16,50 zł

Przypominamy, że za parkowanie w centrum miasta należy płacić tylko w dni robocze, w godz.: 8:00-18:00.

Polecamy: Parking Łódź. Z centrum Łodzi znikną kolejne miejsca parkingowe. Zamiast nich - zielony pasaż i nowa droga [zdjęcia]

Parkometr Łódź. Parkowanie w Łodzi i innych dużych miastach

Posiadacze „czterech kółek” bardzo często narzekają na opłaty związane z parkowaniem w centrum i nie zgadzają się z zachęcaniem do korzystania z rowerów czy komunikacji miejskiej.

- Jak dla mnie ceny parkowania w Łodzi to prawdziwy kosmos. Nie wiem, jak w innych miastach, pewnie drogo, ale jak już muszę coś załatwić to zostawiam auto w centrum. Jazda tramwajem czy autobusem to, przy tych temperaturach co teraz, prawdziwy żart - mówi pan Waldemar.

Sprawdzamy, czy faktycznie jest na co narzekać.

Pierwsze porównanie cenowe tworzymy na przykładzie parkowania w stolicy kraju. W Warszawie za pierwszą godzinę parkowania zapłacimy 3,90 zł; natomiast za dwie godziny już 8,50 zł, czyli tyle, ile w ścisłym centrum Łodzi. Opłaty za kolejne godziny parkowania kształtują się bardzo podobnie. 

W Gdańsku za parkowanie zapłacimy już zdecydowanie więcej niż w Łodzi. W stolicy Trójmiasta kierowcy za zostawienie samochodu poza ścisłym centrum wydadzą tyle, ile w ścisłym centrum Łodzi - 8,50 zł za dwie godziny parkowania, dla porównania: za parkowanie w gdańskim Śródmieściu cena to 12,10 zł.

Przenosimy się do Szczecina, w którym za parkowanie zapłacimy niewiele mniej niż w Łodzi. Ceny zarówno w strefie śródmiejskiej, jak i pobocznej kształtują się bardzo podobnie do opłat za parkowanie w Łodzi.

Kolejnym miastem, w porównaniu z którym w Łodzi za parkowanie ceny są niższe jest Poznań. W stolicy Wielkopolski za 3 godziny pozostawienia auta w centrum, w parkometrze zapłacimy 22,30 zł, natomiast w Łodzi prawie 10 zł mniej - 13,50 zł.

Polecamy: Parking Łódź. Maleje liczba parkingów w Łodzi. Sprawdź, gdzie w 2021 roku ubędzie kolejnych miejsc parkingowych
We Wrocławiu sytuacja z parkowaniem samochodów w centrum miasta jest trudniejsza niż w Łodzi - w obu strefach opłaty w parkometrach należy uiszczać codziennie w godzinach 9:00-20:00, ceny także nie zachęcają do skorzystania z wrocławskiej śródmiejskiej strefy płatnego parkowania. We Wrocławiu, podobnie jak w Poznaniu, za dwie godziny parkowania w centrym zapłacimy ponad 14 zł, natomiast w Łodzi - nieco ponad 8 zł.

Więcej niż w Łodzi zapłacimy za parkowanie także w Krakowie. Tam, w zależności od strefy, za każdą godzinę cena wynosi od 4 do 6 zł, co przy dwugodzinnym postoju w centrum wyniesie około 12 zł. W najtańszej strefie parkowania Krakowa ceny są podobne do łódzkich.

Ostatnim miastem, gdzie sprawdzamy jak kształtują się ceny za korzystanie z miejskich parkingów jest Lublin. Za zaparkowanie samochodu w centrum zapłacimy podobną cenę jak w Łodzi, jednak poza centrum ceny w Łodzi są dla kierowców bardziej opłacalne.

Polecamy: Do UOKiK wpłynęło wiele skarg na parkowanie przy sklepach Aldi i Biedronka

Parkometr Łódź. Czy w Łodzi opłaty są wysokie?

W porównaniu z największymi polskimi miastami okazuje się, że ceny za korzystanie z miejskich parkingów w Łodzi nie są bardzo wysokie. Podobnie jak w Łodzi za parkowanie zapłacimy w Lublinie i Warszawie. Drożej natomiast jest w Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu. Przypominamy, że przy parkowaniu w mieście należy uiścić opłatę w aplikacji albo w parkometrze, a bilet umieścić za przednią szybą samochodu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy