Reklama

Reklama

Pasaż Róży pięknieje! Trwa wielka przebudowa łódzkiej atrakcji turystycznej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pasaż Róży zmieni się nie do poznania – jedna z najpopularniejszych turystycznych atrakcji Łodzi przechodzi gruntowną przebudowę.

Reklama

Pasaż będzie nie tylko większy i atrakcyjniejszy, ale również pełen zieleni. Na 700 m kw. zasadzimy 13 drzew, 1300 krzewów, w tym aż 8 odmian róż oraz ponad 100 pnącz.

 !reklama!

Już wiosną 2021 roku mieszkańcy Łodzi i turyści będą mogli przespacerować się przebudowanym i powiększonym pasażem Róży, który zyska połączenie z ul. Zachodnią i placem Wolności. Powierzchnia rozbudowanego pasażu będzie mieć blisko 3100 m kw., z czego różnorodna zieleń zajmie ok. 700 m kw. Rozbudowa pasażu w kierunku placu Wolności oraz ul. Zachodniej, oprócz stworzenia zielonej enklawy, ma również ułatwić pieszym poruszanie się w tym rejonie śródmieścia Łodzi.

– Pasaż Róży to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Łodzi. Potwierdził to nawet wielki plebiscyt Google, w którym osoby korzystające z aplikacji oceniały największe atrakcje w polskich województwach. Za najlepszą w Łódzkiem uznano właśnie nasz pasaż. W ramach programu rewitalizacji powiększamy to niezwykłe miejsce. Rozbudowa pasażu Róży wkroczyła niedawno w kolejny etap – urządzamy zieleń. Do niesamowitej atrakcji, jaką jest przepiękna instalacja Joanny Rajkowskiej dodamy wspaniałe tło – duże drzewa i setki krzewów – mówi prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska.  

Zmiany nie skończą się na dodaniu Zieleni. Do Pasażu będzie można dostać się nie tylko od strony ul. Piotrkowskiej.

- (…) Pasaż będzie większy i będzie można do niego wejść z trzech różnych stron, a nie, jak dotychczas, jedynie od strony ul. Piotrkowskiej 3. Po rozbudowie połączy on najważniejszą, łódzką ulicę z placem Wolności i ul. Zachodnią. W ten sposób powstał kameralny, przepiękny i zielony zakątek w samym centrum miasta, do którego będziemy mogli Państwa zaprosić już w przyszłym roku – dodaje prezydent.

 W pasażu Róży zakończyły się już roboty związane z przebudową instalacji sanitarnej. Dobiega końca układanie sieci elektrycznej. Rozpoczęły się także prace brukarskie przy układaniu nawierzchni z płyt granitowych.

 Ustawione są już pergole oraz konstrukcje stalowe zielonych ścian, które zostaną jeszcze uzupełnione o elementy drewniane. W następnym etapie ustawione będą słupy latarni. Trwają intensywne prace przy nasadzeniach zieleni. Przy budynkach sąsiadujących z pasażem powstaną trzy „zielone ściany” obsadzone bluszczem. W sumie w pasażu Róży posadzonych zostanie 1300 krzewów oraz 113 pnącz. O dobrą kondycję zieleni zadba automatyczny system nawadniającyWartość inwestycji to 5,95 mln zł. Zakończenie prac zaplanowane jest na wiosnę 2021 r. 

Przypomnijmy, że również wszystkie budynki przy ulicy Zachodniej 56 wraz z podwórkiem zostaną całkowicie odnowione.  

Zakończenie realizacji tej inwestycji o wartości 13,02 mln zł. zaplanowano na czerwiec 2021 roku.

Źródło: mat. prasowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy