Reklama

Reklama

Pasażerowie o nowych zniżkach w PKP: „Mam pojechać gdzieś indziej, bo bilet będzie tańszy?”

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Agnieszka Szynk

Pasażerowie o nowych zniżkach w PKP: „Mam pojechać gdzieś indziej, bo bilet będzie tańszy?”  - Zdjęcie główne

Jak podróżni postrzegają nowe promocje na przejazdy PKP? | foto Agnieszka Szynk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zgodnie z zapowiedziami 5 maja PKP Intercity wprowadziło nowe zasady zakupu biletów. Przewoźnik reklamuje je jako świetną okazję do skorzystania z dużych zniżek nawet na kursach między dużymi miastami. Z promocji nie skorzystają pasażerowie, którzy zaplanowali swą podróż wcześniej, a raczej ci, którzy na kurs zdecydują się w ostatniej chwili. Cena zostanie obniżona na krótko przed odjazdem, w zależności od liczby chętnych na dany przejazd. Co na to pasażerowie?

Reklama

Nowe zasady kupowania biletów w PKP Intercity. Przewoźnik zachwala wprowadzony system zniżek  

Od 5 maja 2022 roku kupując bilety przewoźnika PKP Intercity możemy skorzystać nowej oferty promocyjnej. Przewoźnik chwali się, że w przypadku podróży z Warszawy do Poznania, Krakowa, Trójmiasta, czy Katowic podróżni będą kupić bilet w znacznie korzystniejszej cenie – nawet za 19 zł. 

PKP podkreśla, że jeszcze mniej możemy zapłacić za przejazd z Warszawy do Łodzi, Lublina czy Białegostoku, a w najkorzystniejszym wariancie zapłacimy jedynie 14zł. Promocja obowiązuje w klasie 1 i 2 pociągów TLK, IC, EIC, EIP przewidzianych w rozkładzie jazdy. Oznacza to, że podróżni mogą korzystać z pięciu promocyjnych ofert, czyli: 

Super Promo;

Promo Plus;

Promo 45 - bilety tańsze o 45 procent od ceny bazowej;

Promo 30 - bilety tańsze o 30 procent od ceny bazowej;

• Promo 15 - bilety tańsze o 15 procent od ceny bazowej

- Zadaniem proponowanych przez nas promocji jest zaoferowanie pasażerom realnej korzyści, która zachęci ich do wyboru pociągu zamiast innego środka transportu. W tym przypadku to podróż w jak najlepszej cenie. Nowa oferta "Promo" tworzy jednolity, ogólnodostępny system promocji dla pasażerów wszystkich pociągów PKP Intercity. Daje również duży wachlarz możliwości przy wyborze połączenia,  czasami wystarczy wybrać pociąg o nieco mniej popularnej godzinie, by kupić dużo tańszy bilet – mówi członek zarządu PKP Intercity Tomasz Gontarz. 

PKP podkreśla, że wprowadzony system promocyjny jest częścią wytyczonej do 2030 roku większej strategii rozwoju przewoźnika. Zasady mają skierować spółkę w stronę najnowocześniejszych rozwiązań, które ułatwią podróżowanie polską koleją. Co na to podróżni? 

Pasażerowie komentują nowe zniżki w PKP. Czy promocja na pewno jest dla nich korzystna? 

Mniej chętnie przewoźnik naświetla inne aspekty związane z wprowadzonym systemem promocji. 

Zastosowane przez PKP rozwiązanie jest dobrze znane z polityki biletowej linii lotniczych. Oznacza to, że przestaje obowiązywać zasada, że im wcześniej kupimy bilet, tym mniej płacimy. Chcąc mieć pewność, że podczas wielogodzinnej podróży nie zabraknie dla nas miejsca siedzącego, zaopatrując się w bilet wcześniej teraz zapłacimy pełną cenę.

- Nie jestem pewien, czy polityka firmy naprawdę ma na celu realne zmniejszenie kosztów ponoszonych przez pasażerów. Kupując bilety np. z zamiarem pojechania na święta czy w okresie wakacyjnym kiedy jest duży ruch, zapłacimy pełną cenę nawet wtedy, gdy przemyślimy zakup wcześniej - to normalne, że jak jadę daleko, to chcę mieć zapewnioną miejscówkę. W codziennych przejazdach też chcę mieć gwarancję miejsca, więc tak czy inaczej zapłacę całą kwotę – tłumaczy pan Piotr z Widzewa, który regularnie korzysta z usług PKP. 

Komentujący wprowadzone zmiany pasażerowie zwracają uwagę na fakt, że najczęściej ich podróże koleją są zaplanowane z wyprzedzeniem. Nieczęsto dochodzi do sytuacji, kiedy decydują się na nią w ostatniej chwili. 

- Ostatnio udało mi się skorzystać z tej zniżki, ale był to nocny pociąg z Warszawy do Łodzi. To był kompletny przypadek, bo tego dnia wypadło mi coś pilnego. Takie sytuacje to rzadkość, zwykle przynajmniej na kilka dni wcześniej wiem, kiedy i dokąd będę jechać. Mam pojechać gdzieś indziej, bo bilet będzie tańszy?– dodaje pan Piotr. 

O przecenieniu biletów na konkretnych trasach będzie decydowało ich obłożenie. Sytuacja nie jest analogiczna do kupna biletów lotniczych, kiedy np. wybierając się na wczasy jest nam obojętnie gdzie wypoczniemy, byle zmniejszyć koszty wyjazdu. Koleją często podróżujemy w celach służbowych. W tym przypadku trudno mówić o zastosowaniu zasady zmiany celu podróży.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy