Reklama

Reklama

Pensje w UMŁ. Hanna Zdanowska zarabia mniej od wiceprezydentów. Kto dostaje najwięcej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pensje w UMŁ. Hanna Zdanowska zarabia mniej od wiceprezydentów. Kto dostaje najwięcej? - Zdjęcie główne

Pensje w UMŁ. Hanna Zdanowska zarabia mniej od wiceprezydentów. Kto dostaje najwięcej?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ile można zarobić pracując w Urzędzie Miasta Łodzi? Kto jest najlepiej opłacanym urzędnikiem w Łodzi? Jak się okazuje, wcale nie prezydent miasta. Więcej zarabiają m.in. wiceprezydenci.

Reklama

Rąbka tajemnicy dotyczących pensji pracowników UMŁ uchyla „Gazeta Wyborcza”, która informuje, że płace w Urzędzie Miasta Łodzi są wyższe od tych w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim. 

!reklama!

Hanna Zdanowska, jako osoba piastująca stanowisko prezydenta Łodzi może liczyć na zarobki w wysokości 12 250 zł brutto. To jednak nie najwyższa pensja. Więcej od niej zarabiają wiceprezydenci miasta: Małgorzata Moskwa-Wodnicka - 13 645 zł, Joanna Skrzydlewska – 13 870 zł, Adam Wieczorek – 13 590 zł i Adam Pustelnik – 14 000 zł.

Z informacji „GW” wynika, że najwyższe wynagrodzenie otrzymuje sekretarz miasta Wojciech Rosicki – 16 820 zł.

Z kolei średnio największe pensje mają pracownicy biura prezydenta, które zatrudnia 6 osób (6502,85 zł brutto), wydziały ds. zarządzania projektami (6088,77 zł brutto, 18 osób zatrudnionych) oraz biura audytu wewnętrznego i kontroli (6073,41 zł brutto, zatrudnionych 49 osób).

Warto także przy okazji wspomnieć o pensjach innych wysokich urzędników w województwie. Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zarabia miesięcznie około 10 tys. zł, natomiast marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber - około 11 tys. zł.

źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy