Reklama

Pielęgniarki nie są zatrudniane a rąk do pracy przy pacjentach dramatycznie brak. Strajk wisi w powietrzu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pielęgniarki nie są zatrudniane a rąk do pracy przy pacjentach dramatycznie brak. Strajk wisi w powietrzu - Zdjęcie główne

Pielęgniarki nie są zatrudniane a rąk do pracy przy pacjentach dramatycznie brak. Strajk wisi w powietrzu (fot. domena publiczna) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Tylko jedna piąta z pielęgniarek, które ukończyły w tym roku studia dostały pracę w szpitalach. To, że nie znajdują zatrudnienia nie oznacza, że nie ma dla nich pracy. Zwłaszcza teraz, podczas pandemii, każda para rąk się liczy.

Pielęgniarki zapowiedziały, że w ciągu dwóch tygodni wejdą w spory zbiorowe ze swoimi pracodawcami.

!reklama!

Grupa zawodowa wystąpi przeciwko złym warunkom pracy i nieprzystającym do nich niskim pensjom. Jeśli to nie przyniesie skutku, pielęgniarki zapowiadają strajk generalny.

Równolegle Naczelna Rada Lekarska oraz związki pielęgniarskie sprzeciwiają się  nowym przepisom dot. zatrudniania zagranicznego personelu medycznego w związku z pandemią. Mowa o warunkowym przyjmowaniu kadry lekarskiej i pielęgniarskiej, nawet bez znajomości języka polskiego.

W sprawie wypowiedziała się Longina Kaczmarska, wiceprzewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych.

- Na 80 pacjentów są 2 pielęgniarki, próbuje nam się zabrać to, co już mamy, zniesione są normy zatrudnienia. I jak dodała problem niedoboru kadry pielęgniarskiej nie jest problemem z ostatnich dni  - wyjaśniała wiceprzewodnicząca OZZPiP.

Choć wiceprzewodnicząca nie zdradziła szczegółów dot. strajku, wyraziła nadzieję, że pielęgniarki rozpoczną swoje działania jak najszybciej. Nie padły jeszcze konkretne deklaracje co do formy strajku.

- Być może będzie odejście od łóżek, może głodówka, być może będzie składane prawo do wykonywania zawodu, przez te zawody, które mają wydawane prawo do wykonywania zawodu przez samorządy – tłumaczyła.

Strajk generalny miałby się rozpocząć w ciągu 1-1,5 miesiąca. W ciągu dwóch tygodni pielęgniarki zamierzają wejść w spory zbiorowe z pracodawcami. 

Źródło: RMF24.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy