- Standardowo dzieci mają na pisanie 120 minut - mówi Grzegorz Jurgielaniec, wicedyrektor placówki. - Mamy u nas także cztery osoby z Ukrainy, które dostały nieco więcej czasu: 210 minut.
Uczniowie pisali w kilku salach. Trójka, ze względu na orzeczenia dotyczące dysgrafii bądź dysleksji, pracowała przy komputerach.
W środę matematyka
W środę (24 maja) ósmoklasistów czeka sprawdzian z matematyki, w czwartek - z języka obcego. Wyniki będą znane 3 lipca.Egzaminu na koniec ósmej klasy nie można nie zdać, ponieważ nie ma minimalnej granicy punktów, jakie uczeń musi zdobyć. Trzeba jednak do nich przystąpić, bez tego niemożliwe jest ukończenie szkoły podstawowej. O wiele ważniejsze jest jednak to, że wyniki sprawdzianu przeliczane są na punkty brane pod uwagę podczas rekrutacji do szkół średnich.
Będzie drugi termin
Uczeń, który z powodów losowych np. choroby, nie będzie mógł przystąpić do egzaminu, napisze go w czerwcu, tj. 12, 13 i 14 czerwca.Na sprawdzian uczniowie zabierają ze sobą pióro lub długopis z czarnym atramentem lub wkładem, a na matematykę także linijkę. Nie ma słowników, kalkulatorów, zdający nie mogą mieć telefonów komórkowych ani innych urządzeń telekomunikacyjnych.
W 90 szkołach podstawowych prowadzonych przez samorząd jest 7 434 ósmoklasistów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.