Reklama

Reklama

Piotrkowska otwiera się na nowo! Restauracje, kawiarnie i ogródki czekają na łodzian

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Piotrkowska otwiera się na nowo! Restauracje, kawiarnie i ogródki czekają na łodzian - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W tym roku właściciele lokali nie zapłacą za dzierżawę terenu pod ogródek gastronomiczny. Dodatkowo Łódź przyspieszy procedurę wydawania pozwoleń.

Reklama

!reklama! 

Wiemy już, że w kolejnym etapie odmrażania polskiej gospodarki, od poniedziałku, 18 maja możliwa będzie wizyta w restauracji czy kawiarni, a także ogródku gastronomicznym.

To dobra wiadomość dla łódzkich restauratorów oraz wielu pracowników branży gastronomicznej, którzy dotychczas mogli jedynie przygotowywać jedzenie „na wynos”.

Częściowy powrót klientów, może pomóc w polepszeniu sytuacji lokali serwujących jedzenie, szczególnie tych położonych przy Piotrkowskiej i w jej pobliżu.  

Wewnątrz restauracji czy kawiarni należy stosować się do specjalnych zasad zapewniających bezpieczeństwo klientów i obsługi.

Procedury opracowane przez Główny Inspektorat Sanitarny umożliwią serwowanie jedzenia bez ryzyka zarażeniem się.

– Wierzę, że nasi restauratorzy szybko wprowadzą u siebie wymagana standardy i już od poniedziałku zjemy „na mieście”. Wprowadzenie takiej możliwości jest szczególnie ważne dla branży gastronomicznej z Piotrkowskiej, dla której sezon letni jest najlepszym okresem roku – mówi Hanna Zdanowska, prezydent Miasta Łodzi.

Urząd Miasta Łodzi przygotował różne ułatwienia dla przedsiębiorców z Piotrkowskiej i przyległych do niej ulic, którzy z niecierpliwością oczekiwali decyzji o otwarciu ogródków gastronomicznych. W tym roku właściciele lokali nie zapłacą za dzierżawę terenu pod ogródek, ale wystąpią o jego użyczenie, co zwolni ich z kosztów. Zarząd Dróg i Transportu nie będzie pobierał opłat od restauratorów, a dodatkowo przyspieszy procedury związane z wydawaniem pozwoleń na rozstawienie ogródka.

- Poleciłam Dyrektorowi ZDiT rozpatrywanie wniosków o użyczenie terenu pod ogródek w trybie pilnym. Podobnie jak wielu łodzian, chciałabym, abyśmy w przyszły poniedziałek mogli cieszyć się ładną pogodą w jednym z ogródków na Piotrkowskiej – dodaje prezydent Zdanowska.

Z tego rodzaju działań, podobnie jak z wprowadzenia ulg od kwoty czynszów za wynajmowanie miejskiego lokalu, zadowolenie są łódzcy restauratorzy.

- Decyzje miasta to realna pomoc dla biznesu. Podobnie jak inne restauracje, czekaliśmy na powrót klientów do lokali, ale jeszcze bardziej na otwarcie sezonowych ogródków. Dzięki zwolnieniu z opłat za korzystanie z terenu i przyspieszeniu formalnych procedur urzędu, otworzymy ogródek szybciej i uzupełnimy straty. Przetrwanie naszej firmy jest bardzo silnie związane z funkcjonowaniem w sezonie letnim - mówi  Bernard Czechowski, właściciel Restauracji Bułgarskiej.

Warto przypomnieć, że większość sklepów na ul. Piotrkowskiej już działa, a wysiłki przedsiębiorców wspierane są przez akcję promocyjną #OtwartaPiotrkowska.

Źródło: ŁCW

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy