Reklama

Reklama

PKP wprowadza nagłą zmianę w rozkładzie jazdy pociągów! Wszystko przez ogromne opóźnienia na trasie Łódź – Warszawa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PKP PLK, rozklad-pkp.pl z dn. 14.03.2023.

PKP wprowadza nagłą zmianę w rozkładzie jazdy pociągów! Wszystko przez ogromne opóźnienia na trasie Łódź – Warszawa - Zdjęcie główne

Kolejny dzień, podróżni na odcinku Łódź - Warszawa mają problem z opóźnionymi pociągami. | foto PKP PLK, rozklad-pkp.pl z dn. 14.03.2023.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź O pociągach liczących, nawet 1,5 godziny opóźnienia, pisaliśmy wczoraj na portalu TuLodz.pl. Po sprawdzeniu sytuacji w ruchu pociągów, potwierdziliśmy głosy podróżnych, że opóźnienia trwają prawie cały dzień. PKP PLK wydało w tej sprawie ważny komunikat.

Reklama

Dla podróżnych, ten tydzień to prawdziwy dramat. I to nawet w trzech aktach. Pierwszą zmianą była korekta rozkładu jazdy w niedzielę, 12 marca. Drugą zmianą, były wprowadzone wczoraj, 14 marca, zmiany w kursowaniu pociągów w obrębie Warszawskiego Węzła Kolejowego, a trzecia zmiana nastąpiła dziś. PKP PLK zapowiada, że na bieżąco kontroluje sytuacje, i o to samo prosi pasażerów przed każdą podróżą.

- Zespół składający się z przedstawicieli PLK SA i przewoźników,  w związku z utrudnieniami przygotował rozwiązania dla sprawnej realizacji połączeń w Warszawskim Węźle Kolejowym

- zapowiada Magdalena Janus, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Spółka cały czas zaznacza, że modernizacja stacji Warszawa Zachodnia jest obecnie w kolejnym etapie.

- Obecnie prace na stacji Warszawa Zachodnia weszły w najtrudniejszą fazę. Szeroki front robót spowodował konieczność jazdy przez stację Warszawa Zachodnia pociągów z Radomia w kierunku Warszawy Gdańskiej, jak również z Sochaczewa i Grodziska do stacji Warszawa Główna oraz z tych kierunków na linię średnicową. Połączenia przecinają się na stacji Warszawa Zachodnia, co przy niewielkich nawet zakłóceniach na sieci kolejowej skutkuje zmianami w kursowaniu składów

- dodaje.

Po wczorajszych doniesieniach o ogromnych opóźnieniach pociągów, od dziś ma być lepiej. Czy będzie?

Aktualizacja, godz. 15:40

- Ruch kolejowy na Warszawskim Węźle Kolejowym jest stabilny. Kursowanie pociągów jest na bieżąco monitorowane przez kolejarzy. Cały czas pracuje specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników

- poinformował Karol Jakubowski, biuro prasowe PKP PLK.

Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia paraliżuje Skierniewice i Łódź

Spółka PKP PLK poinformowała, że sytuacja ma się zmienić, dzięki dokonania zmian w kursowaniu pociągów przez remontowaną Warszawę Zachodnią.

- Od środy, 15 marca zostaną wprowadzane doraźne działania w rozkładzie jazdy. Zarządca infrastruktury dokona korekty ilości pociągów wnioskowanych przez przewoźników. Zoptymalizowana organizacja zapewni sprawne prowadzenie ruchu pociągów na stacji Warszawa Zachodnia. Pasażerów prosimy o sprawdzenie przed podróżą rozkładu jazdy pociągów.

- czytamy w komunikacie spółki PKP PLK.

Szczegóły dostępne są na stronie portalpasazera.pl, w aplikacji oraz na stronach przewoźników.

Stacja Warszawa Zachodnia miała być gotowa najpierw w ubiegłym roku, następnie w obecnym, a na chwilę obecną prognozuje się zakończenie prac na 2024 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy