Reklama

Reklama

Planujesz zmianę pracy? W których branżach brakuje fachowców? Zobacz najnowsze badania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Planujesz zmianę pracy? W których branżach brakuje fachowców? Zobacz najnowsze badania - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Pandemia nie oszczędziła żadnej branży, co doskonale widać w Barometrze Zawodów 2021. Są jednak branże, w których braki kadrowe są najbardziej dotkliwe. Sprawdź, w których zawodach najłatwiej obecnie znaleźć zatrudnienie!

Reklama

Pandemia trwale odbiła się na rynku pracy. Jednak jak wynika z najnowszego badania, są branże, które zmagają się z dużymi brakami kadrowymi. Branża budowlana, produkcyjna, ale i medyczna, to te, w których brakuje największej ilości rąk do pracy. Barometr Zawodów 2021 opracowany został przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii przy wsparciu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

Kogo brakuje w branży budowlanej?

Na rynku budowlanym, braki kadrowe są jednymi z największych na rynku. Branża zmaga się z poważnymi brakami doświadczonych fachowców, niemal stale poszukiwani są pracownicy specjalizujący się w zbrojeniach, stolarce, ale i murarze, tynkarze czy operatorzy.

Poważne braki kadrowe występują też w branży medyczno-opiekuńczej, a sytuacji nie poprawia niesatysfakcjonujące wynagrodzenie oraz bardzo długi i kosztowny proces kształcenia przyszłych pracowników. Wszyscy zobaczyliśmy, jak poważne konsekwencje niesie za sobą brak pracowników w tej branży w ciągu ostatniego roku. Praca w Łodzi dostępna będzie bez trudu dla pracowników tej branży!

Największe braki w branży medycznej występują na stanowiskach:

  • Masażystów,
  • Lekarzy,
  • Fizjoterapeutów,
  • Opiekunów osób starszych,
  • Ratowników,
  • Pielęgniarek i położnych.

Jeżeli szukasz pracy w transporcie, logistyce lub spedycji, tam również bez trudu znajdziesz zatrudnienie. Według informacji zawartych w badaniu, firmy od kilku lat borykają się z problemami w znalezieniu kierowców autobusów, samochodów ciężarowych, ale i magazynierów. Na rynku stale brakuje pracowników z odpowiednimi uprawnieniami i znajomością konkretnego języka obcego. Co ciekawe, kandydaci na stanowiska kierowców mogą liczyć na wysokie wynagrodzenie, które czasem może wykraczać znacznie poza średnią krajową.

Branża spożywczo-gastronomiczna wraca na odpowiednie tory

Dzięki kolejnemu luzowaniu obostrzeń, branża spożywczo-gastronomiczna mogła wrócić do normalnej pracy. Mimo że wydawać by się mogło, że ta branża przez jeszcze długi czas nie będzie oferować nowych miejsc pracy, to byłoby to złudzenie. Lockdownów nie przetrwały wszystkie restauracja czy bary, jednak na ich miejsce zaczęły pojawiać się kolejne lokale gastronomiczne, w których poszukiwani są zarówno kelnerzy jak i kucharze.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy