Reklama

Reklama

Podwójny rocznik ma problem z dojazdem do szkoły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Podwójny rocznik ma problem z dojazdem do szkoły - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rok szkolny rozpoczął się na dobre, a wraz z nim niedostrzeżone dotąd problemy, tym razem natury komunikacyjnej. Młodzież, która w tym roku rozpoczęła naukę w liceum, czyli absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów mają trudności, żeby zdążyć na czas do szkoły, a powroty przedłużają się w nieskończoność.

Reklama

O codziennych trudnościach związanych z dostaniem się do autobusu zostaliśmy poinformowani przez rodziców uczniów dojeżdżających do szkoły spoza Łodzi. Autobusy są przepełnione i kursują zbyt rzadko. Tymczasem w łódzkich liceach młodzieży znacząco przybyło za sprawą "podwójnego rocznika" i zwyczajnie nie mieści się ona do środków publicznego transportu.

-Ostatnio córka poinformowała mnie, że nie miała szans na dostanie się do autobusu linii 43B o godz. 14.42. Autobus był krótki, przepełniony i nie było szans na wejście do niego. Zostało z nią parę osób na przystanku. Następny autobus jest dopiero o godz. 15.54. Teraz jest ciepło, więc nie ma dużego problemu - co będzie jesienią i zimą?- mówi zatrwożona pani Zyta, mama córki z "podwójnego rocznika".

Zdaję się, że MPK nie uwzględniło rozkładzie obowiązującym od 1 września, że ilość uczniów korzystających z transportu zwiększy się i że z dojazdów będzie korzystał tzw. "podwójny rocznik".

-Sama, jeżdżąc do pracy, widzę tłumy młodzieży na przystankach w Lutomiersku, Konstantynowie Łódzkim. Dziś rano, ze względu na przepełnienie, autobus z Lutomierska nie dotarł na czas na Zdrowie i młodzież nie zdążyła na tramwaje 7B o godz. 7.35 (następny 7.59) i 9B o godz. 7.36. Na bank spóźnili się na zajęcia - dodaje pani Zyta

Władze miasta zachęcają do korzystania z transportu publicznego, ale nie do końca potrafią stworzyć dobrych warunków, aby z niego skorzystać. Jeśli sytuacja transportu publicznego się nie zmieni rodzice zaczną samodzielnie odwozić dzieci do szkół, co będzie wiązać się z ryzykiem zwiększenia korków w Łodzi

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy