Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w szpitalu w Łodzi
Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w drugi dzień świąt Wielkanocnych. Wcześniej zmagał się z Covid-19. 3 kwietnia poinformował na Facebooku, że jest już w domu.!reklama!
"Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi.Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę,nie dajmy się wirusowi!" - napisał Krzysztof Krawczyk.
Niestety 5 kwietnia Andrzej Kosmala, menadżer artysty, poinformował w mediach społecznościowych o śmierci Krzysztofa Krawczyka.
Ewa Krawczyk, żona artysty, w rozmowie z Onetem przyznala, że śmierć muzyka nie miała związku z koronawirusem.
Krzysztof Krawczyk przez 20 lat mieszkał w Łodzi
Krzysztof Krawczyk mieszkał z żoną w Grotnikach pod Łodzią. Muzyk przez wiele lat związany był z Łodzią. Mieszkał tu w latach 1956 - 1976. W Łodzi też powstał zespół Trubadurzy, z którym występował Krawczyk. W 2015 roku piosenkach został wyróżniony odznaką "Za zasługi dla Miasta Łodzi".
Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią
TVP Info trasmituje pogrzeb Krzysztofa Krawczyka.godz. 15:30 uczesnicy pogrzebu żegnają artystę, składają kwiaty na jego grobie
godz. 15:20 trumna z ciałem Krzysztofa Krawczyka spoczęła w grobie na cmentarzu w Grotnikach
godz. 15:13 W pogrzebie Krzysztofa Krawczyka bierze m.in. udział premier Mateusz Morawiecki
godz. 15:09 ks. Antoni Długosz: "Krzysio śpiewa dla nas na niebiańskiej scenie"
godz. 15:00 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią
Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka - 10 kwietnia 2021 r. Msza żałobna w Archikatedrze Łódzkiej
Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka zorganizowano w sobotę 10 kwietnia. Msza święta żałobna transmitowana jest w TVP 1.godz. 13:50 karawan przemierza ulicą Piotrkowską w Łodzi. W tle biją dzwony
godz. 13:48 przed katedrą tłum ludzi żegna artystę, ludzie biją brawo.
godz. 13:46 Trumna z ciałem Krzysztofa Krawczyka opuszcza katedrę. Rozlegają się brawa
godz. 13:42 oprawą mszy świętej zajmuje się zespół Siewcy Lednicy. Wykonują Barkę
godz. 13:33 Krzysztofa Krawczyka żegna Andrzej Kosmala. "Byłem przy Tobie człowiekiem drugiego planu. Jesteś w moich myślach, wspomnieniach i piosenkach, które wspólnie tworzyliśmy przez 47 lat. [...] Twoja żona prosiła mnie, bym powiedział te słowa, których ona nie jest w stanie wypowiedzieć. Nie żegnaj, ale do widzenia. [...] Pan Bóg dał Ci talent, a Ty tego talentu nie zmarnowałeś".
godz. 13:25 Głos zabiera wicepremier Piotr Gliński: "Żegnamy nie tylko wielką postać muzyki rozrywkowej, wspaniałego piosenkarza, gitarzystę, ale także wrażliwego człowieka. Z odejściem Krzysztoda Krawczyka wiele straciła polska muzyka, polska kultura".
godz. 13:20 odczytywany jest list prezydenta RP Andrzeja Dudy "Odszedł wspaniały artysta, który swoimi dokonaniami zapisał osobny rozdział w historii muzyki. Jego piosenki łączyły i łączą pokolenia" [...] Mimo wielkiej sławy, pozostał sobą, wrażliwym, serdecznym człowiekiem".
Prezydent @AndrzejDuda: Odszedł wspaniały artysta, który swoimi dokonaniami zapisał własny, odrębny rozdział w historii polskiej muzyki.
List podczas uroczystości pogrzebowych śp. Krzysztofa Krawczyka odczytał Doradca Prezydenta RP Tadeusz Deszkiewicz ➡ https://t.co/XyOVMykwlC pic.twitter.com/Jm20irat7S
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) April 10, 2021
godz. 13:13 w uroczystości pogrzebowej udział biorą m.in. wicepremier i minister Piotr Gliński, muzyk Norbi, aktor Daniel Olbrychski, menadżer Krzysztofa Krawczyka - Andrzej Kosmala.
godz. 13:10 trwa msza święta celebrowana przez arcybiskupa Rysia
godz. 12:54 ks. Antoni Długosz: Krzysztof. Razem ze Staszkiem Jesionkiem dedykujemy Ci "Melancholię".
godz. 12:53 ks. Antoni Długosz: Ewuniu, dzisiaj to Twoja droga krzyżowa. Dziś Krzysztof dziękuje Ci za wspólną życiową podróż, która trwała od chwili poznania w Chicago aż 39 lat".
godz. 12:49 ks. Antoni Długosz: "Krzysztof nie zaśpiewa kolędy, nie podzieli się wielkanocnym jajkiem, nie przytuli żony Ewy, to przecież idzie do Nieba". "Przygarnie go Jan Paweł II, który wie to co choroba. Przywita rodziców, teściów"
godz. 12:45 ks. Antoni Długosz: "Niemen, Wodecki, Klenczon, Jantar - razem stworzycie piękny chór. Szkoda, że nie usłyszymy Waszego śpiewu".
godz. 12:43 ks. Antoni Długosz cytuje wypowiedzi fanów: "Kochaliśmy Pana, nasi dziadkowie, nasi rodzice, nasze dzieci. Żegnamy z bólem serca".
godz. 12:37 - ks. Antoni Długosz mówi o głębowiej wierze Krzysztofa Krawczyka. Jego Piśmie Świętym, pozaznaczanym w wielu miejsach. W kazaniu pojawiają się też nawiązania do tekstów piosenek artysty - np. "Chciałem być marynarzem".
godz. 12:17 Daniel Olbrychski odczytał Słowo Boże.
godz. 12:10 Arcybisku Ryś podziękował za życie i twórczość Krzysztofa Krawczyka.
godz. 12:05 Arcybiskup Ryś: Słowami Chrystusa "Pokój z wami" pozdrawiam wszystkich uczestników pogrzebu, zwłaszcza żonę Krzysztofa Krawczyka, panią Ewę.
Bardzo ładne pożegnanie Krzysztofa Krawczyka wypowiedziane przez biskupa Długosza. Wzruszająco włączył teksty piosenek...
I chciał pięknie zaśpiewać...
— Dorota Zawadzka (@SuperNiania) April 10, 2021
godz. 12:00 Msza święta rozpoczęła się od pieśmi Abba Ojcze. Przy trumnie Krzysztofa Krawczyka wartę pełnią żołnierze.
godz. 12 - rozpoczęcie mszy świętej w Archikatedrze Łódzkiej. Msza święta transmitowana jest w TVP1.
Głównym celebransem eucharystii pogrzebowej Krzysztofa Krawczyka jest arcybiskup Grzegorz Ryś. Z kolei koncelebransem, który wygłosi Boże Słowo - ks. Antoni Długosz, który nagrał płytę z Krzysztofem Krawczykiem. Udział w ceromonii biorą także księża zaprzyjaźnieni z Krawczykiem oraz jego rodziną. Za liturgię słowa będzie odpowiedzialny Daniel Olbrychski. Natomiast psalm zaśpiewa najmłodszy z trubadurów - Jacek Malanowski.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.