Reklama

Reklama

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Artystę pochowano na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią [zdjęcia, wideo]

Opublikowano: sob, 10 kwi 2021 11:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Rodzina, bliscy, celebryci pożegnali w sobotę 10 kwietnia Krzysztofa Krawczyka. Msza żałobna rozpoczęła się w samo południe w Archikatedrze Łódzkiej. Transmisję można było oglądać w TVP 1. Ciało muzyka spoczęło na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią. Tam uroczystości odbyły się o godz. 15.

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w szpitalu w Łodzi

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia w drugi dzień świąt Wielkanocnych. Wcześniej zmagał się z Covid-19. 3 kwietnia poinformował na Facebooku, że jest już w domu.

!reklama!

"Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi.Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę,nie dajmy się wirusowi!" - napisał Krzysztof Krawczyk.

Niestety 5 kwietnia Andrzej Kosmala, menadżer artysty, poinformował w mediach społecznościowych o śmierci Krzysztofa Krawczyka.

Ewa Krawczyk, żona artysty, w rozmowie z Onetem przyznala, że śmierć muzyka nie miała związku z koronawirusem.

czytaj także: Zmarł Krzysztof Krawczyk. Piosenkarz miał 74 lata

Krzysztof Krawczyk przez 20 lat mieszkał w Łodzi

Krzysztof Krawczyk mieszkał z żoną w Grotnikach pod Łodzią. Muzyk przez wiele lat związany był z Łodzią. Mieszkał tu w latach 1956 - 1976. W Łodzi też powstał zespół Trubadurzy, z którym występował Krawczyk. W 2015 roku piosenkach został wyróżniony odznaką "Za zasługi dla Miasta Łodzi".

Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią

TVP Info trasmituje pogrzeb Krzysztofa Krawczyka.

godz. 15:30 uczesnicy pogrzebu żegnają artystę, składają kwiaty na jego grobie

godz. 15:20 trumna z ciałem Krzysztofa Krawczyka spoczęła w grobie na cmentarzu w Grotnikach

godz. 15:13 W pogrzebie Krzysztofa Krawczyka bierze m.in. udział premier Mateusz Morawiecki

godz. 15:09 ks. Antoni Długosz: "Krzysio śpiewa dla nas na niebiańskiej scenie"

godz. 15:00 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe na cmentarzu w Grotnikach pod Łodzią

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka - 10 kwietnia 2021 r. Msza żałobna w Archikatedrze Łódzkiej

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka zorganizowano w sobotę 10 kwietnia. Msza święta żałobna transmitowana jest w TVP 1.

godz. 13:50 karawan przemierza ulicą Piotrkowską w Łodzi. W tle biją dzwony

godz. 13:48 przed katedrą tłum ludzi żegna artystę, ludzie biją brawo.

godz. 13:46 Trumna z ciałem Krzysztofa Krawczyka opuszcza katedrę. Rozlegają się brawa

godz. 13:42 oprawą mszy świętej zajmuje się zespół Siewcy Lednicy. Wykonują Barkę

godz. 13:33 Krzysztofa Krawczyka żegna Andrzej Kosmala. "Byłem przy Tobie człowiekiem drugiego planu. Jesteś w moich myślach, wspomnieniach i piosenkach, które wspólnie tworzyliśmy przez 47 lat. [...] Twoja żona prosiła mnie, bym powiedział te słowa, których ona nie jest w stanie wypowiedzieć. Nie żegnaj, ale do widzenia. [...] Pan Bóg dał Ci talent, a Ty tego talentu nie zmarnowałeś".

godz. 13:25 Głos zabiera wicepremier Piotr Gliński: "Żegnamy nie tylko wielką postać muzyki rozrywkowej, wspaniałego piosenkarza, gitarzystę, ale także wrażliwego  człowieka. Z odejściem Krzysztoda Krawczyka wiele straciła polska muzyka, polska kultura".

godz. 13:20 odczytywany jest list prezydenta RP Andrzeja Dudy "Odszedł wspaniały artysta, który swoimi dokonaniami zapisał osobny rozdział w historii muzyki. Jego piosenki łączyły i łączą pokolenia" [...] Mimo wielkiej sławy, pozostał sobą, wrażliwym, serdecznym człowiekiem".

— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) April 10, 2021

godz. 13:13 w uroczystości pogrzebowej udział biorą m.in. wicepremier i minister Piotr Gliński, muzyk Norbi, aktor Daniel Olbrychski, menadżer Krzysztofa Krawczyka - Andrzej Kosmala.

godz. 13:10 trwa msza święta celebrowana przez arcybiskupa Rysia

godz. 12:54 ks. Antoni Długosz: Krzysztof. Razem ze Staszkiem Jesionkiem dedykujemy Ci "Melancholię".

godz. 12:53 ks. Antoni Długosz:  Ewuniu, dzisiaj to Twoja droga krzyżowa. Dziś Krzysztof dziękuje Ci za wspólną życiową podróż, która trwała od chwili poznania w Chicago aż 39 lat".

godz. 12:49 ks. Antoni Długosz: "Krzysztof nie zaśpiewa kolędy, nie podzieli się wielkanocnym jajkiem, nie przytuli żony Ewy, to przecież idzie do Nieba". "Przygarnie go Jan Paweł II, który wie to co choroba. Przywita rodziców, teściów"

godz. 12:45 ks. Antoni Długosz: "Niemen, Wodecki, Klenczon, Jantar - razem stworzycie piękny chór. Szkoda, że nie usłyszymy Waszego śpiewu".

godz. 12:43 ks. Antoni Długosz cytuje wypowiedzi fanów: "Kochaliśmy Pana, nasi dziadkowie, nasi rodzice, nasze dzieci. Żegnamy z bólem serca".

godz. 12:37 - ks.  Antoni Długosz mówi o głębowiej wierze Krzysztofa Krawczyka. Jego Piśmie Świętym, pozaznaczanym w wielu miejsach. W kazaniu pojawiają się też nawiązania do tekstów piosenek artysty - np. "Chciałem być marynarzem".

godz. 12:17 Daniel Olbrychski odczytał Słowo Boże.

godz. 12:10 Arcybisku Ryś podziękował za życie i twórczość Krzysztofa Krawczyka.

godz. 12:05 Arcybiskup Ryś: Słowami Chrystusa "Pokój z wami" pozdrawiam wszystkich uczestników pogrzebu, zwłaszcza żonę Krzysztofa Krawczyka, panią Ewę.

— Dorota Zawadzka (@SuperNiania) April 10, 2021

godz. 12:00 Msza święta rozpoczęła się od pieśmi Abba Ojcze. Przy trumnie Krzysztofa Krawczyka wartę pełnią żołnierze.

godz. 12 - rozpoczęcie mszy świętej w Archikatedrze Łódzkiej. Msza święta transmitowana jest w TVP1.

Głównym celebransem eucharystii pogrzebowej Krzysztofa Krawczyka jest arcybiskup Grzegorz Ryś. Z kolei koncelebransem, który wygłosi Boże Słowo - ks. Antoni Długosz, który nagrał  płytę z Krzysztofem Krawczykiem. Udział w ceromonii biorą także księża zaprzyjaźnieni z Krawczykiem oraz jego rodziną.  Za liturgię słowa będzie odpowiedzialny Daniel Olbrychski. Natomiast psalm zaśpiewa najmłodszy z trubadurów - Jacek Malanowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.