Reklama

Reklama

Polityk Solidarnej Polski zarzuca Hannie Zdanowskiej przypisywanie sobie zasług polskiego rządu. Jest odpowiedź rzecznika prezydent Łodzi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ostatnim czasie do łódzkich dzieci z pieczy zastępczej trafiło 400 nowych laptopów. Piotr Cieplucha, przewodniczący Solidarnej Polski w Łodzi podkreśla, że to rządowe pieniądze zostały spożytkowane na kupno sprzętu. Hanna Zdanowska poinformowała, że sprzęt udało się „zakupić dzięki Unii Europejskiej”. 

Interwencję w sprawie postanowił podjąć polityk Solidarnej Polski, Piotr Cieplucha.

!reklama!

- I to nie jest jedyny przypadek przypisywania sobie przez panią prezydent Hannę Zdanowską zasług rządu. Miesiąc temu mieliśmy przecież słynne sms-y, które były wysyłane do przedsiębiorców w związku z otrzymaniem dofinansowania z rządowej tarczy antykryzysowej, gdzie także pod tymi sms-ami podpisywała się pani prezydent Zdanowska – mówił przewodniczący SP.

Na zarzuty w kierunku Hanny Zdanowskiej odpowiedział rzecznik prezydent miasta, Marcin Masłowski.

- Nie wiem jakie wrażenie odnieśli politycy Solidarnej Polski. Pani prezydent informując o zakupie laptopów dla dzieci z domów dziecka, wyraźnie powiedziała, że pieniądze pochodzą z dotacji Unii Europejskiej i nigdy nie mówiła, że są to pieniądze samorządowe - tłumaczy Masłowski.

Zakupiony za 9,5 mln zł sprzęt ma trafić do dzieci objętych pieczą zastępczą z województwa łódzkiego. Z całej kwoty, 8 mln stanowiło dofinansowanie z Unii Europejskiej, a pozostała część to wkład własny z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

Źródło: Radio Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy