Reklama

Reklama

Ponad 1000 mandatów, 3100 pouczeń za brak maseczek - to wynik pierwszej doby policyjnych działań

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ponad 1000 mandatów, 3100 pouczeń za brak maseczek - to wynik pierwszej doby policyjnych działań - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Policjanci przyglądają się wszystkim pod kątem obowiązkowego zasłaniania nosa i ust.

Reklama

Od 10 października w całym kraju jest obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. By być zwolnionym z tego obowiązku, w przypadku kontroli trzeba będzie okazać zaświadczenie lekarskie lub inny dokument potwierdzający całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa.

!reklama!


Tylko w ostatniej dobie na terenie powiatu łódzkiego wschodniego podjęto 55 interwencji, z czego aż połowa dotyczyła nieprzestrzegania wprowadzonych obostrzeń. W kraju ostatniej doby funkcjonariusze skontrolowali 5 tys. środków publicznego transportu zbiorowego. Od soboty cała Polska znalazła się w żółtej strefie, z wyjątkiem 32 powiatów i 6 miast, które stały się czerwoną strefą z surowszymi restrykcjami.

W całym kraju w przestrzeni publicznej, m.in. w sklepach, autobusach i na ulicach, trzeba nosić maseczki. Ten obowiązek nie obejmuje np. lasów i plaż.

Od czwartku, 15 października, od godz. 10 do 12 w sklepach i aptekach obowiązywać będą godziny dla seniorów. Od najbliższej soboty, 17 października wejdzie obostrzenie dotyczące liczby osób, które mogą uczestniczyć w imprezach okolicznościowych, takich jak wesela, komunie i stypy - do 75 w strefie żółtej i do 50 w strefie czerwonej. Uczestnicy przyjęć okolicznościowych muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc przy stole.

Źródło: policja, RMF FM, mieszkaniec.pl

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy