Reklama

Reklama

Ponad 50 mln złotych dla gmin z Łódzkiego na gospodarkę wodno - ściekową

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ponad 50 mln złotych dla gmin z Łódzkiego na gospodarkę wodno - ściekową  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Dzięki pomocy Zarządu Województwa Łódzkiego do gmin z regionu trafi 50 mln złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pieniądze zostaną przeznaczone na budowę przydomowych oczyszczalni, sieci kanalizacyjne i wodne. 

Reklama

Środki otrzymają 42 gminy, które poprawnie wypełniły wnioski. Wysokość dofinansowania wynosiła maksymalnie 2 mln złotych.

!reklama!

Podpisanie umów odbyło się dzisiaj, w obecności m.in. Andrzeja Górczyńskiego, członka zarządu województwa łódzkiego, Haliny Rosiak i Doroty Więckowskiej - radnych sejmiku województwa łódzkiego, Krzysztofa Skowrońskiego, wójta gminy Zduny, Krzysztofa Andrzejewskiego, wójta gminy Goszczanów, a także Edyty Michalskiej, dyrektor Departamentu Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich w urzędzie marszałkowskim oraz Małgorzaty Sibińkiej, zastępca dyrektora Departamentu PROW.

- Udało nam się pozyskać z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach departamentu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich ponad 52 mln złotych na gospodarkę wodno-kanalizacyjną i ściekową na te najważniejsze potrzeby w województwie łódzkim, o których często mówiło wielu radnych i samorządowców. Jako Zarząd Województwa Łódzkiego podjęliśmy decyzję, aby te środki przekazać na ten cel - powiedział Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa łódzkiego

Dla tych samorządów, które z przyczyn formalnych nie otrzymają wsparcia finansowego w tej transzy, władze województwa mają dobre wiadomości. Wkrótce ruszy kolejny nabór wniosków z pulą dofinansowania w wysokości 19 mln złotych.

- Niech mieszkańcy województwa łódzkiego dowiedzą się o tym, że zarząd i radni województwa łódzkiego działają i rozwiązują problemy mieszkańców - zakończył Andrzej Górczyński

Gminy mają trzy lata, od chwili podpisania umowy, na zrealizowanie zadania. W ramach przeprowadzonego naboru złożono 86 wniosków o przyznaniu pomocy, na łączną kwotę 100.443.530 zł.

Źródło: lodzkie.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy