Reklama

Reklama

Ponad 50 rodzin z Łodzi z dofinansowaniem na przyłącza kanalizacyjne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ponad 50 rodzin z Łodzi z dofinansowaniem na przyłącza kanalizacyjne - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nabór do pilotażowego programu podłączania łódzkich nieruchomości do miejskiej kanalizacji został zamknięty. Zakłada on pomoc mieszkańcom w uzyskaniu potrzebnych zgód, pozwoleń, wszelkich formalności, pozyskanie dofinansowania, a także wyłonienie wykonawców robót i nadzór nad pracami. Szczegóły w artykule poniżej.

Reklama

Łódź. Przyłączą nieruchomości do miejskiej kanalizacji wiosną

Do programu zgłosiło się ponad 50 rodzin, między innymi łodzianka Małgorzata Budzińska-Mikurenda z ulicy Antoniewskiej. Zakłada on dofinansowanie do 50 procent inwestycji.

!reklama!

- Podpisałam umowę, wyceniona została inwestycja na mojej działce, obiecano dofinansowanie, u mnie akurat wyjdzie około 3,5 tysiąca, to bardzo zachęcająca kwota dla mnie - mówi Małgorzata Budzińska-Mikurenda. - Ta inwestycja podraża wartość mojej nieruchomości, druga rzecz – środowiskowo, jestem przekonana, że z kanalizacji to trafi do utylizacji i do właściwego miejsca.

Udogodnienia dla łodzian: inwestycja pod klucz

Prace planowane są wiosną tego roku. Program zakłada pomoc mieszkańcom w uzyskaniu potrzebnych zgód, pozwoleń, wszelkich formalności, pozyskanie dofinansowania, a także wyłonienie wykonawców robót i nadzór nad pracami. Jedyne co mieszkaniec powinien zrobić, to zgłosić chęć zamiany szamba na kanalizację miejską oraz dopłacić brakującą kwotę. Średni koszt przyłąca kanalizacyjnego to około 9 tys. zł. Niektórzy uzyskali ponad 4 tys. zł dofinansowania.

- Oferujemy gotową inwestycję w zasadzie pod klucz, dajemy pomoc w zakresie papierologii, rozwiązywania problemów technicznych, przygotowujemy całą inwestycję od projektu aż po realizację i na koniec spotykamy się z mieszkańcem na odbiorze inwestycji i zawarciu umowy na odprowadzanie ścieków do systemu zbiorczego - mówi Michał Krzysztoszek, zastępca dyrektora ds. eksploatacji i planowania inwestycji w Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej.

Dofinansowanie pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wynosi 271 tys. zł. Cały projekt wart jest ponad 458 tys. zł.

Po pilotażu planowany jest nabór do kolejnego programu. W lutym mieszkańcy Łodzi otrzymają do swoich skrzynek pocztowych ankiety, poprzez które mogą zadeklarować chęć przyłączenia się do miejskiej kanalizacji. Ankiety dostępne będą także w wersji elektronicznej na stronie Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej www.lsi.lodz.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy