Reklama

Reklama

Ponowne utrudnienia na Śmigłego-Rydza już w ten weekend! Jak długo to potrwa?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nadchodzący weekend zapewni nam kolejne niespodzianki związane z aleją Śmigłego-Rydza. Jak informuje urząd miasta, zaplanowano naprawę usterki sterowników, a to niestety wiąże się z kolejnymi utrudnieniami na drodze.

Reklama

Ciągłe przesunięcia remontu na Śmigłego-Rydza

Już wielokrotnie wspominaliśmy o sytuacji związanej z remontem na alei Śmigłego-Rydza w Łodzi. Jak wiemy, prace rozpoczęły się w sierpniu 2018 roku i trwały aż trzy lata. Oficjalnie inwestycja miała zakończyć się 22 października. Urząd Miasta Łodzi informował, że jest to termin ostateczny, jednakże zaskakujący splot wydarzeń spowodował, że prace trwały jeszcze dłużej.

Ciągłe zwężenia alei, wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu oraz brak możliwości poruszania się tramwajami dawał się łodzianom we znaki. Mieszkańcy naszego miasta krytykowali również efekty remontu i twierdzili, że trasa nie powinna być w ogóle oddana do użytku

Pomimo zapewnień władz o tym, że remont na Śmigłego-Rydza jest już ukończony, nastąpiło kolejne przesunięcie w czasie. Niespodziewana usterka sterowników sygnalizacji spowodowała, że komunikacja miejska nie mogła tamtędy jeździć. Urząd Miasta zapewniał, że po okresie Wszystkich Świętych wreszcie ta kwestia zostanie rozwiązana.

Naprawa sygnalizacji ruszy w ten weekend

Naprawa usterki rozpocznie się już w ten weekend. Planuje się wprowadzić zmiany nocą z 5 na 6 listopada. Sygnalizacja w sobotę i w niedzielę zostanie wyłączona, a samo skrzyżowanie będzie zawężone oraz częściowo zamknięte. 

Jeżeli zapragniemy poruszać się aleją Śmigłego-Rydza, będziemy mogli jechać tylko na wprost i skręcać w prawo w Przybyszewskiego. A jeżeli w weekend zechcemy poruszać się ulicą Przybyszewskiego, skręcimy wyłącznie w prawo. Tylko autobusy będą mogły skręcać w lewo. Gdy awarię uda się wreszcie usunąć, na Śmigłego-Rydza pojawi się tramwaj linii 14, który połączy Karolew z Dąbrową. 

 

  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy