Reklama

Reklama

Poseł Lewicy z Łodzi martwi się o zdrowie wiernych biorących udział we mszach świętych i pisze list otwarty do biskupa Gądeckiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Poseł Lewicy z Łodzi martwi się o zdrowie wiernych biorących udział we mszach świętych i pisze list otwarty do biskupa Gądeckiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź  Politykowi chodzi o limit osób, które mogą brać udział w obrzędach.

Reklama

List otwarty do Konferencji Episkopatu Polski w sprawie wprowadzenia obostrzeń w kościele wystosowali poseł na Sejm RP Tomasz Trela i rzeczniczka prasowa Lewicy w Łodzi Ismena Lechowska.

!reklama!

Jak czytamy w liście, działacze Lewicy zwracają się z apelem, by korzystając z posiadanego autorytetu i władzy w polskim Kościele, Ksiądz Arcybiskup wprowadził ograniczenia, dotyczące liczby wiernych, uczestniczących w nabożeństwach.

- "To konieczne dla zdrowia, a nawet życia Polaków, biorąc pod uwagę rosnącą w zatrważającym tempie liczbę zakażeń COVID 19 oraz fakt, iż w nabożeństwach w przeważającej większości uczestniczą osoby starsze, a więc z grupy największego ryzyka."-piszą politycy.


Jak podkreślają autorzy listu, ze niezrozumiałych dla nich przyczyn Mateusz Morawiecki, premier RP, wprowadzając od 10 października strefę żółtą na terenie całego kraju i w konsekwencji konieczność noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, dopuszczalne limity pasażerów komunikacji miejskiej, gości w restauracjach, widzów w kinach czy teatrach, pominął kościół.

Poseł Tomasz Trela podkreśla, że boi się o zdrowie, a nawet życie rzeszy Polek i Polaków, którzy w niedzielę zjawią się na nabożeństwach. - "Maseczki podobno są obowiązkowe, ale żaden ksiądz nie wyprosi przecież nikogo z mszy świętej za brak maseczki" -pisze parlamentarzysta.

Przypomnijmy, że obecnie, w żółtej strefie jeśli wydarzenie religijne odbywa w kościele, to jest obowiązek zakrywania ust i nosa z wyłączeniem osób sprawujących kult. Jeśli odbywa się na przestrzeni otwartej, uczestnicy (z wyjątkiem osób sprawujących kult) muszą zachować 1,5-metrowy dystans lub zakrywać usta i nos.

W czerwonej strefie podczas wydarzeń odbywających się w kościele, organizator musi wydzielić 4 metry kwadratowe przestrzeni dla każdego uczestnika. W uroczystościach odbywających się na przestrzeni otwartej obowiązuje dodatkowo limit 150 osób.

Źródło: FB Tomasza Treli, spidersweb.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy