Reklama

Reklama

Posłowie KO kontrolują wydatki na pandemię w Łódzkiem – jak wojewoda spożytkował te fundusze?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Posłowie KO kontrolują wydatki na pandemię w Łódzkiem – jak wojewoda spożytkował te fundusze?  - Zdjęcie główne

Posłowie KO kontrolują wydatki na pandemię w Łódzkiem – jak wojewoda spożytkował te fundusze? (fot. fb Dariusz Joński) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Posłowie Koalicji Obywatelskiej – Cezary Grabarczyk i Dariusz Joński zdecydowali się sprawdzić na co Urząd  Wojewódzki w Łodzi  przeznaczył pieniądze do walki z pandemią.

Reklama

Akcja nie ograniczy się wyłącznie do wojewody łódzkiego. Posłowie będą sprawdzać cele i efekty wydatkowania funduszy pandemicznych w urzędach wojewódzkich na terenie całego kraju. Mają już za sobą kontrole w resorcie zdrowia.

!reklama!

- Przez ostatnie miesiące kontrolowaliśmy m.in. Ministerstwo Zdrowia i pokazywaliśmy, do jakich nieprawidłowości i do jakiego wyprowadzania publicznych pieniędzy tam dochodziło. Przypomnę: maski z podrobionymi certyfikatami kupiono u kolegi ministra zdrowia, przyłbice u kolegi tego, u którego kupowano maski, a respiratory u handlarza bronią, za które do dziś nie zwrócono 70 mln zł - wyliczał Joński przed kontrolą.

Posłowie KO zapowiedzieli następne kontrole, tym razem skupią się na Urzędach Wojewódzkich.

- W związku z rosnąca liczbą zakażeń koronawirusem, posłowie pytają o działania, jakie w walce z COVID19 podejmują przedstawiciele rządu w regionie - mówi poseł Koalicji Obywatelskiej Cezary Grabarczyk.

- Chcemy sprawdzić jakie działania wdrożyła administracja rządowa. Jakie polecenia wojewodom wydał premier. Jakie polecenia wojewodowie wydali podległym sobie jednostkom. W jaki sposób przygotowane są do działania stacje sanitarno-epidemiologiczne i te wojewódzkie i te powiatowe - informuje Grabarczyk.

Urząd Wojewódzki nie martwi się działaniami polityków KO. 

- Absolutnie nie boimy się pytań kontrolnych. Wojewoda na bieżąco monitoruje sytuację w naszym województwie. Wszystkie te zagadnienia bezzwłocznie i systematycznie są omawiane, zarówno z ministerstwem zdrowia, jak i z resortem spraw wewnętrznych i administracji - zapewnia Dagmara Zalewska, rzeczniczka łódzkiego wojewody.

Wśród 12 zagadnień, wymienianych przez posłów we wniosku kontrolnym jest też ustalenie zapasów szczepionek dla województwa. Wyniki kontroli poznamy w ciągu tygodnia.

Źródło: TV TOYA, Radio Łódź, Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy