Reklama

Reklama

Poszukiwani sprawcy przestępstw seksualnych z Łodzi. Może kogoś rozpoznajesz? [zdjęcia]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Policjanci z Łodzi poszukują kilkumastu mężczyzn podejrzanych o gwałt czy inne czynności seksualne. Sporządono ich portrety pamięciowe. Ponadto wydano jeden list gończy za łodzianinem, którego skazano za pedofilię.

Reklama

Łódź: Usiłowanie gwałtu, gwałt, inna czynność seksualna. Takie sprawy prowadzi policja

Policja poszukuje konkretnych osób, tak jak 48-latka, który ostatnio mieszkał przy ul. Rewolucji 1095 roku w Łodzi, a został skazany za pedofilię.

!reklama!

Funkcjonariuszy szukają także osób, który są podejrzani o gwałt lub inną czynność seksualną. Dlatego na stronie Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, opublikowano ich portrety pamięciowe lub zdjęcia, będące zapisami z monitoringu.

1. Andrzej Ziębicki, urodzony w 1973 roku, ostatnio zamieszkały przy ul. Rewolucji 1905 roku w Łodzi, skazany za pedofilię

2. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Łodzi poszukują sprawcy usiłowania gwałtu. Do zdarzenia doszło w 18 grudnia 2020 roku przy ul. Grota Roweckiego w Łodzi. Sporządzony został portret pamięciowy sprawcy.

Rysopis: mężczyzna w wieku ok. 40 lat, wzrost ok. 172 cm, szczupłej budowy ciała, ciemne włosy, kilkudniowy zarost. W dniu zdarzenia ubrany był w szarą kurtkę z kapturem wykończonym futerkiem, czarny szalik, czapkę z pomponem, spodnie jasnoniebieskie, jasnobrązowe trapery.

Napaść na kobietę przy ul. Chóralnej w Łodzi

3. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Łodzi poszukują mężczyzny, który dokonał innej czynności seksualnej. Śledząc pokrzywdzoną wszedł za nią na klatkę schodową, gdzie wykorzystując nieuwagę kobiety ścisnął ręką jej prawe udo a drugą złapał ją w miejsce intymne. Do zdarzenia doszło 4 września 2020r w godzinach 20:00-20:12 w Łodzi przy ul. Chóralnej.

Rysopis: Mężczyzna w wieku około 30 lat, 180 cm wzrostu, szczupła budowa ciała, włosy brązowe wpadające w rudy, zarost, wąsy, z przerwą między zębami - jedynkami. Ubrany w długie czarne spodnie typu bojówki oraz czarną bluzę.

4. Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi poszukuje mężczyzny, który 22 czerwca 2020 roku w godzinach popołudniowych na osiedlu Teofilów w Łodzi, oferując swoją pomoc zaczepił młodą kobietę, którą następnie odprowadził do miejsca zamieszkania, gdzie na klatce schodowej dokonał w stosunku do niej innej czynności seksualnej.

Rysopis: wiek około 30 - 35 lat, wzrost około 180 cm. włosy krótkie, ciemne.

5. Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Łodzi poszukuje nieznanego mężczyzny, który 10 sierpnia 2020 roku w godzinach popołudniowych na osiedlu Teofilów w Łodzi oferując swoją pomoc zaczepił młodą kobietę, którą następnie odprowadził do miejsca zamieszkania, gdzie na klatce schodowej dokonał w stosunku do niej innej czynności seksualnej.

Rysopis: wiek 30-35 lat, wzrost około 180 cm, włosy krótkie, ciemne.

6. Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi poszukują mężczyzny, który podając się za fizjoterapeutę wszedł za 20-letnią kobietą do klatki schodowej i zaczął ją dotykać po rękach i nogach. Zdarzenie miało miejsce 22 czerwca 2020 roku w rejonie ul. Aleksandrowskiej w Łodzi.

Rysopis: wiek 30-35 lat, wzrost około 180 cm, krótkie ciemne włosy, niewyraźna mowa. Mężczyzna był ubrany w bluzę w biało-czarne trójkąty lub romby, spodnie jeansowe, na ramieniu czarny plecak.

Do podobnego zdarzenia doszło 3 czerwca 2020 roku w rejonie ul. Judyma w Łodzi. Tam mężczyzna podający się za masażystę również dotykał 22-latkę po nogach. Podczas analizy obu spraw ustalono, że sposób działania sprawcy jest taki sam.

Usiłowanie gwałtu na Retkińskiej w Łodzi

7. Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KMP w Łodzi poszukują sprawcy usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego. Jego wizerunek zarejestrowały kamery monitoringu. Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 lipca 2019 roku około godziny 1 w nocy przy ul. Retkińskiej. Mężczyzna szedł za kobietą, a następnie usiłował ją zgwałcić.

Rysopis: Mężczyzna w wieku ok. 30-35 lat, średniego wzrostu, ubrany w jasną koszulkę z krótkim rękawkiem i krótkie spodnie do kolan, jasny plecak z ciemnymi wstawkami.

Polecamy: Ciemna strona Łodzi. Tych miejsc lepiej unikać po zmierzchu! [zdjęcia]
8. Policjanci z VII Komisariat Policji KMP w Łodzi prowadzą postępowanie przygotowawcze dotyczące mającego miejsce 20 lutego 2019 w Łodzi doprowadzenia podstępem do poddania się innej czynności seksualnej. Mężczyzna w wieku 20-30 lat, około 180 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, ze szparami pomiędzy poszczególnymi ciemnymi zębami, bez braków w uzębieniu. Twarz pociągła, delikatne rysy, drobne okrągłe oczy. Mężczyzna przemieszczał się 20.02.2019 około godziny 16:10 w Łodzi w okolicy ul. Dubois. Na przełomie roku 2018/2019 mógł być widziany w dzielnicy Górna. Ubrany w czapkę, w zielone poziome prążki.

9. Policjanci z II Komisariatu Policji KMP w Łodzi prowadzą postępowanie w sprawie doprowadzenia kobiety do poddania się innej czynności seksualnej. Do zdarzenia doszło 25 czerwca 2018 r. ok godz. 13 w Łodzi na jednej z klatek schodowych budynku przy ul. Limanowskiego.

Rysopis: mężczyzna w wieku około 35 lat, wzrost 175-180 cm, brązowe włosy, nastroszone. Sprawca ubrany był w czarną bluzę, czarne spodnie do kolan, na pasie miał przewieszoną niebieską torebkę typu “nerka”.

Zgwałcona nastolatka. Sprawą zajmuje się łódzkie Archiwum X

10. Zespół Archiwum X działającego od kilku lat w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi tym razem na warsztat wziął sprawę dotyczącą zgwałcenia nastolatki. Do zdarzenia doszło 5 lutego 2006 roku w okolicach nasypu kolejowego, znajdującego się przy kładce dla pieszych łączącej ulicę Tuwima z Parkiem im. 3 Maja w Łodzi.

Na podstawie zeznań ofiary sporządzono portret pamięciowy sprawcy. Rysopis: mężczyzna wówczas w wieku z wyglądu około 25-30 lat, wzrost około 165-170 cm, średniej budowy ciała, ubiór schludny, w kontakcie słownym kulturalny, rzeczowy, spokojny.

Sprawca nawiązując kontakt z pokrzywdzoną podał się za policjanta i okazał legitymację służbową (prawdopodobnie kserokopię lub wydruk komputerowy). Pod pretekstem kradzieży starszej kobiecie portfela nakazał małoletniej udać się z nim na okazanie. Pokrzywdzona, u której wzbudził zaufanie poszła około 500 metrów w rejon nasypu kolejowego gdzie w zaroślach została zgwałcona. Napastnik groził jej nożem. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że sprawca doskonale znał topografię Łodzi. Archiwum X również przy tej sprawie współpracuje z Wydziałem Kryminalnym KWP w Łodzi.

11. Policjanci z VIII Komisariatu KMP w Łodzi prowadzą postępowanie w sprawie doprowadzenia 15-letniej dziewczynki do poddania się innej czynności seksualnej. Do zdarzenia doszło 21 października 2014r. o godz. 15.15 na klatce schodowej bloku przy ul. Kossaka 2 w Łodzi.

Na podstawie opisu pokrzywdzonej sporządzono portret pamięciowy sprawcy: mężczyzna w wieku około 40 lat, wzrost około 180 cm, krępa budowa ciała, włosy ogolone krótko przy samej skórze, oczy ciemne, twarz owalna, nos prosty. Na twarzy miał pojedyncze okrągłe i wypukłe znamiona. Ubrany był w ciemną odzież.

czytaj również: Alimenciarze z Łodzi. Wydano za nimi listy gończe. Szuka ich policja [zdjęcia]

Kossaka w Łodzi. Zdarzenie w windzie

12. Policjanci z VIII Komisariatu Policji KMP w Łodzi szukają mężczyzny, który dokonał przestępstwa o podłożu seksualnym. Do zdarzenia doszło 7 czerwca 2015 r. w Łodzi przy ul. Kossaka. Poszukiwany mężczyzna szedł za pokrzywdzoną ulicą do jej miejsca zamieszkania, wszedł za nią do klatki schodowej, a gdy wsiadała do windy, przytrzymał nogą drzwi uniemożliwiając ich zamknięcie. Gdy kobieta była już w kabinie windy mężczyzna doprowadził do innej czynności seksualnej.

Krzyk kobiety spowodował, że sprawca uciekł. Na podstawie relacji pokrzywdzonej sporządzono portret pamięciowy sprawcy.

Rysopis sprawcy: ubrany w czerwoną podkoszulkę i spodnie jeansowe, wzrostu ok. 180-190 cm, średniej budowy ciała, ale sylwetka muskularna, wiek ok. 35 lat, łysy, bez zarostu, cera gładka, widoczna wyraźna opalenizna.

13. Policjanci z VI Komisariatu Policji KMP w Łodzi poszukują sprawcy innej czynności seksualnej. Do zdarzenia doszło 18 maja 2017 roku około godz.13.30. Sprawca poruszający się czarnym rowerem, na terenie boiska MOSIR przy ul. Potokowej w Łodzi dopuścił się innej czynności seksualnej wobec małoletniej. Na podstawie relacji świadka sporządzono portret pamięciowy sprawcy.

Rysopis: wiek. Ok. 25 lat, wzrost 175 cm, sylwetka średnia. Ubrany był w białą koszulkę oraz posiadał ciemne okulary.

14. Funkcjonariusze z VI Komisariatu Policji w Łodzi poszukują sprawcy usiłowania doprowadzenia przemocą do obcowania płciowego. 23 czerwca 2017 roku o godzinie 16:15 pomiędzy wiaduktami kolejowymi na ul. Przybyszewskiego i ul. Dąbrowskiego mężczyzna usiłował przemocą doprowadzić pokrzywdzoną do obcowania płciowego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy