Reklama

Reklama

Powstanie nowy łódzki szlak turystyczny. Rozpoczynają się konsultacje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Powstanie nowy łódzki szlak turystyczny. Rozpoczynają się konsultacje - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Zielony korytarz przebiegający wzdłuż rzeki Sokołówki przez park im. Mickiewicza, Staw Wasiaka łączący Las Łagiewnicki z trasami rowerowymi przy alei Włókniarzy już wkrótce stanie się nowym szlakiem pieszo-rowerowym. Rozpoczęły się prace związane z utworzeniem Szlaku turystycznego Doliny Sokołówki.

Reklama

- Chcemy przywrócić świetność historycznego Parku Mickiewicza, a także podkreślenie walorów przyrodniczych doliny rzeki, ponad to utworzenie infrastruktury turystycznej wraz z elementami edukacyjnymi – mówi Aleksandra Sztuka-Tulińska z Wydziału Kształtowania Środowiska UMŁ.

!reklama!

Za prace projektowe odpowiedzialne jest konsorcjum firm STUDIUM – Pracownia Architektury oraz GRANTS Consulting. Pierwszy etap zadania związany jest z przeprowadzeniem konsultacji społecznych, które pomogą projektantom poznać oczekiwania i potrzeby mieszkańców północnej części Łodzi.

Przy codziennych warunkach na terenie, który objęty jest projektem zostałyby zorganizowane specjalnie spotkania z udziałem mieszkańców i projektantów. Z uwagi na wysokie ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz nakazy i obostrzenia narzucone odgórnie – konsultacje odbędą się w formie on-line.

Miasto, wraz z wykonawcami, zada mieszkańcom pytania na temat tego, co powinno się wydarzyć, aby jeszcze chętniej odwiedzali Dolinę Sokołówki. Na platformie Vox Populi od 14 do 27 kwietnia będzie dostępny formularz, dodatkowo odbędą się specjalne sesje konsultacyjne na platformie wirtualnej – Doodle.com.

Spotkania w przestrzeni wirtualnej odbędą się w dwóch turach. Pierwsza tura rozpocznie się już 2 kwietnia. W ciągu dwóch dni (2 i 3 kwietnia br.) przeprowadzonych zostanie 6 spotkań (o godzinie 12:00, 14:00 i 19:00, aby umożliwić wzięcie udziału jak największej grupie mieszkańców), w czasie których moderator wraz z projektantami przedstawi założenia i cele projektu, zaprezentuje koncepcje zmian i przewidywane efekty naszych działań.

Mieszkańcy mają możliwość zgłaszania swoich uwag i pytań także przez wydarzenie na Facebook’u „Stwórzmy Razem Nowe Miejsce – Szlak Doliny Sokołówki” oraz na adres mailowy: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy