Reklama

Reklama

Powstanie węzeł Teofilów drogi S14. Ale nie taki, o jaki chodziło władzom Łodzi

Opublikowano: ndz, 22 lis 2020 14:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jest decyzja w sprawie budowy węzła Teofilów drogi S14. Zgodnie z najnowszymi ustaleniami, węzeł powstanie, ale zjazd z niego będzie tylko w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego.

Pod koniec października podpisano aneks do programu inwestycji dla drogi ekspresowej S14 zachodniej obwodnicy Łodzi. Oznacza to, że rząd zapewni fundusze na budowę węzła Teofilów. W dokumencie uwzględniono wyłącznie drogę w kierunku Aleksandrowa Łódzkiego.

!reklama!

W tej sprawie interweniować próbował poseł Lewicy - Tomasz Trela, który postanowił wysłać w tej sprawie do premiera interpelację.

"(...) Ogłoszono, że powstanie węzeł z drogami dojazdowymi – obiecał Pan to osobiście przed wyborami prezydenckimi podczas swojej wizyty na wiecu w Łodzi. Teraz nieoficjalnie dowiaduję się, że węzeł powstanie, jednak tylko z drogą do Aleksandrowa Łódzkiego, a nie do Łodzi. Trasa S14 bez budowy kluczowych węzłów straci swoje przeznaczenie, gdyż droga ta miała odciążyć zachodnią część miasta, szczególnie duże łódzkie osiedle, jakim jest Teofilów" - pisał Trela do szefa rządu.

Interpelacja na niewiele się jednak zdała.

- Ze względów formalnych nie będzie budowane połączenie do ul. Szczecińskiej w Łodzi, tj. połączenie od strony wschodniej – mówi dla „Expressu Ilustrowanego” Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Pozostawimy jednak możliwość późniejszego dobudowania zjazdu w tym kierunku.

Ostatecznie jedynym łódzkim węzłem który powstanie na pewno jest Retkinia. Będzie on wyprowadzał ruch z ekspresówki na ulice Maratońską i Sanitariuszek.

Z kolei kierowcy korzystający z węzła Teofilów będą wjeżdżać do Łodzi przez kompletnie zakorkowaną ulicę Aleksandrowską lub wiejską drogą przez Rąbień.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy