Reklama

Reklama

Poznaliśmy "jedynki" Lewicy. Kto z Łódzkiego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Poznaliśmy "jedynki" Lewicy. Kto z Łódzkiego? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na niedzielnej konferencji prasowej poznaliśmy nazwiska kandydatów, którzy będą otwierali listy Lewicy do jesiennych wyborów parlamentarnych. - Idzie drużyna odważna, która nie będzie tchórzyć - mówił Adrian Zandberg.

Reklama

Liderzy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Wiosny oraz Lewicy Razem ogłosili, że w wyborach parlamentarnych wystartują wspólnie, w ramach Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej, pod jednym szyldem: „Lewica”.

Udało się! Po wielu perturbacjach, ale udało się. Zwyciężymy, ponieważ będziemy jednością i idąc do wyborów wspólniemówiła Anna-Maria Żukowska.

- Nasza koalicja to świetna ekipa, która jest spójna programowo - deklarował Włodzimierz Czarzasty.

Robert Biedroń, szef sztabu wyborczego Lewicy powiedział, że „ludzie, którzy wierzą w Polskę demokratyczną, postępową, nowoczesną, Polskę równych szans mają w końcu wybór”. Szef partii Wiosna zapewnia, że powołany na lewicy komitet "proponuje konkretne rozwiązania walki ze zmianami klimatycznymi, program dotyczący polityki socjalnej, mieszkalnictwa i świeckiego państwa".

Jedynki Lewicy w Łódzkiem

Z pierwszego miejsca na liście Lewicy w Łodzi wystartuje w jesiennych wyborach Tomasz Trela (SLD). „Jedynką” w Piotrkowie Trybunalskim będzie Anita Swoińska (Wiosna), a z Sieradza wystartuje Paulina Matysiak z partii Razem.

Numerem jeden na liście Lewicy w Warszawie jest szef partii Razem Adrian Zandberg, natomiast w "obwarzanku" warszawskim - Andrzej Rozenek. Szef SLD, Włodzimierz Czarzasty otwiera listę Lewicy w Sosnowcu.

W wyborach nie wystartuje Robert Biedroń, który w maju został wybrany do Parlamentu Europejskiego, a w kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu pełni funkcję szefa sztabu wyborczego Lewicy.

- Jesteśmy przekonani, że ta lista walczy o bardzo silną reprezentację lewicy w parlamencie. Widzimy to i czujemy na ulicach, nawet tuż przed tą konferencją byliśmy wielokrotnie zatrzymywani przez przechodniów, którzy mówili, iż czekali na to. Czekali na to, aby móc ze spokojem zagłosować na lewicę, że będą mieli pewność, iż lewicowe posłanki i posłowie będą w nowym parlamencie. My to już wiemy, ale od Państwa głosów będzie zależało jak silna będzie reprezentacja ta reprezentacja będzie silna w nowym Sejmieskomentował na konferencji Adrian Zandberg.

Na zakończenie konferencji Robert Biedroń powiedział, że nie byłoby porozumienia na lewicy bez dwóch polityków, Adriana Zandberga, i Włodzimierza Czarzastego.

Źródło: PAP/ SLD / Rzeczpospolita

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy