Reklama

Reklama

Praca Łódź. Najnowsze oferty pracy w Łodzi za minimum 5 tysięcy złotych. Jest też praca za 22,5 tys. zł! [galeria]

Opublikowano: pon, 28 cze 2021 13:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Praca Łódź. Jak najwyższe zarobki i satysfakcja - to idealne połączenie. Sprawdziliśmy najnowsze oferty pracy w Łodzi. Gdzie można zarobić minimum 5 tysięcy złotych? Jakie firmy szukają pracowników? Jacy specjaliści mogą liczyć na zatrudnienie? Szczegóły w artykule poniżej.

Praca Łódź. Poszukiwani m.in. ekonomiści

Przyjrzeliśmy się ofertom pracy z Łodzi. Jak wynika z Centralnej Bazy Ofert Pracy, na 28 czerwca jest 328 ofert pracy w Łodzi, z czego 262 na umowę o pracę, 64 umowę zlecenia, a 2 dotyczą umowy o dzieło.

!reklama!

Przejrzeliśmy te stanowiska, które oferują wynagrodzenie na poziomie ponad 5 tys. zł brutto. To przede wszystkim stanowiska kierownicze. Jedna z ofert dotyczy wynagrodzenia na poziomie 22,5 tys. zł. Szczegóły w galerii.

Polecamy: Praca Łódź. W magazynie w Łodzi można zarobić nawet 14 tys. zł! A pracy nie brakuje

Bezrobotni Łódź. Statystyki Powiatowego Urzędu Pracy

Na koniec maja w Łodzi zarejestrowanych było 22 tys. 81 bezrobotnych.  To mniej w porównaniu z kwietniem, kiedy było ich 22 tys. 288.

Jak wynika ze statystyk PUP w Łodzi, w 2020 roku na koniec kwietnia mieliśmy 18 tys. 858 osób bez pracy, a na koniec kwietnia było 17 tys. 793 bezrobotnych.

Praca Łódź. Coraz więcej osób w wieku 18-24 lata pracuje

Dodajmy przy okazji, że ciekawie prezentują się wyniki badań dotyczące aktwności zawodowej w grupie wiekowej 18–24 lata. Od 1989 r. ulegała ona znaczącym zmianom. W 1989 r. blisko dwie trzecie (65 proc.) badanych w tym wieku deklarowało, że odpowiedź praca zarobkowa najlepiej opisuje ich sytuację.

W 1990 r. połowa grupy badanych (50 proc.) w tym wieku pracowała zarobkowo, ale w roku następnym już tylko 42 proc. W kolejnych latach odsetek pracujących oscylował wokół jednej trzeciej, przy czym najniższy poziom aktywności zawodowej w tej grupie badanych odnotowaliśmy w latach 2002–2003 (odpowiednio 24 proc. i 26 proc.), a najwyższy – w latach 2017 i 2020 (po 41 proc.).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.