Reklama

Reklama

Praca Łódź. Powstanie 170 nowych miejsc pracy. Printful zainwestuje w Łodzi 7 milionów złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Praca Łódź. Powstanie 170 nowych miejsc pracy. Printful zainwestuje w Łodzi 7 milionów złotych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Praca Łódź. W ciągu pierwszego roku 50 nowych miejsc pracy, docelowo 170 - firma Printful zamierza zainwestować w Łodzi 7 mln złotych. W Łodzi powstanie nowe centrum logistyczne. Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, podkreśla że Łódź do doskonałe miejsce do inwestycji, które doskonale się rozwija i przechodzi transformację.

Reklama

Praca Łódź. Będą nowe miejsca pracy

Obecnie firma Printful prowadzi swoją działalność w 10 zakładach na całym świecie, z czego cztery z nich znajdują się w Europie: dwa na Łotwie, jeden w Hiszpanii i jeden w Wielkiej Brytanii. Centrum logistyczne w Łodzi będzie piątym w Europie i łącznie jedenastym zakładem należącym do firmy. Firma Printful zatrudnia już ponad 700 pracowników w Europie, co daje łącznie ponad 1600 pracowników Printful na całym świecie.

!reklama!

W ciągu najbliższych kilku lat firma planuje zainwestować 7 mln złotych (2 mln EUR) w zakład w Łodzi. Nowy zakład będzie specjalizował się w usługach z zakresu „cut & sew”. Jest to szybko rozwijająca się technika pozwalająca na produkcję i pełną personalizację nadruków na wszystkich produktach odzieżowych, takich jak legginsy, biustonosze sportowe i inna odzież sportowa. Rozwijając ten dział produkcji, firma Printful da klientom możliwość tworzenia unikatowych produktów i wyróżnienia się na tle konkurencji.

- W ciągu ostatnich 10 lat Polska zwiększyła swój eksport odzieży o 104%, dlatego, aby nadążyć za rosnącym zapotrzebowaniem na usługi z zakresu „cut & sew”, wybraliśmy Polskę jako naszą kolejną lokalizację. Biorąc pod uwagę, że Łódź jest historycznie znana z dobrze rozwiniętego przemysłu tekstylnego i odzieżowego, nasza decyzja była oparta na dostępności pracowników i możliwościach rynkowych - wyjaśnia Davis Siksnans, CEO i współzałożyciel firmy Printful.

Polecamy: Praca Łódź. Jest praca w Łodzi dla pań 30+!

Prezydent Łodzi: Miasto doskonale się rozwija i przechodzi transformację

Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) wspierało Printful w procesie inwestycyjnym, wskazując te najbardziej efektywne dla realizacji nowego projektu narzędzia i rozwiązania. PAIH m.in. organizowała wizyty lokalizacyjne, zapewniła dogłębną analizę rynku czy wsparcie w wyszukaniu lokalnych partnerów.

- Cieszymy się, że Printful wybrał Polskę na lokalizację swojej kolejnej siedziby. Inwestycja firmy niewątpliwie sprzyjać będzie rozwojowi specjalizacji Łodzi jako ośrodka kreatywnego i oczywiście nawiązywać do najlepszych tradycji miasta jako polskiego centrum wzornictwa oraz projektowania odzieżowego. Stworzenie nowych miejsc pracy dla krawców i szwaczy to z kolei nowe możliwości dla specjalistów z regionu łódzkiego, którzy często podejmują pracę poza wyuczonym zawodem, a ukierunkowaną właśnie na branżę odzieżową -mówi Marcin Fabianowicz, dyrektor Centrum Inwestycji Polskich i Inwestycji Polskich.

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, podkreśla że Łódź do doskonałe miejsce do inwestycji, które doskonale się rozwija i przechodzi transformację.

- Bardzo się cieszę, że możemy powitać firmę Printful w Łodzi. Obecnie jest to trzecie co do wielkości miasto w Polsce, które doskonale się rozwija i przechodzi transformację. Przemysłowa i kosmopolityczna przeszłość Łodzi definiuje nowoczesny charakter miasta. Jestem przekonana, że Printful skorzysta z naszych wyjątkowych tradycji, lokalnego rynku pracy i znakomitego systemu szkolnictwa wyższego ukierunkowanego na sztuki piękne - komentuje Hanna Zdanowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy